Pasaulyje

2017.03.13 08:35

Haityje autobusui įsirėžus į minią žuvo 38 žmonės

BNS2017.03.13 08:35

Haičio šiaurėje autobusas, dideliu greičiu sprukęs iš eismo įvykio, per kurį buvo partrenkti du pėstieji, sekmadienį įsirėžė į dešimtis gatvės muzikantų, o per šį incidentą žuvo 38 žmonės, pranešė pareigūnai.

Dar 13 žmonių buvo sužeisti apie 300 tūkst. gyventojų turinčiame Gonayvo mieste, esančiame maždaug už 150 km į šiaurės vakarus nuo sostinės Port o Prenso.

„Pirmiausiai autobusas partrenkė du pėsčiuosius – vieną jų užmušė, o kitą sužalojo“, – sakė naujienų agentūrai AFP Haičio civilinės saugos biuro vadovas Marie-Alta Jeanas Baptiste`as.

Vėliau bendrovės „Blue Sky“ autobuso vairuotojas, mėginęs dideliu greičiu pabėgti iš įvykio vietos, įsirėžė į tris gatvės muzikantų grupes.

Keturios aukos mirė ligoninėje, nurodė nacionalinė policija Gonayve.

Po šio šiurpaus įvykio policija buvo priversta imtis priemonių, kad suvaldytų įtūžusią minią.

Į avarijas patekę vairuotojai Haityje retai pasilieka įvykio vietoje, nes bijo tapti kerštaujančių vietos gyventojų aukomis.

„Žmonės, kurie nebuvo nukentėjusieji per šią avariją, mėgino sudeginti autobusą ir jame buvusius keleivius“, – sakė Artibonito departamento, kurio sostinė yra Gonayvas, civilinės saugos koordinatorius Faustinas Josephas.

Tolimojo susisiekimo bendrovė „Blue Sky“ siūlo keliauti prabangiais šiuolaikiškais autobusais su kondicionuojamu oru.

Dauguma haitiečių važinėja paprastais buvusiais amerikietiškais mokyklų autobusais, kurių daugybė siuva šalies keliais ir dažnai stoja stotelėse.

Pareigūnai nurodė sulaikę minėtame eismo įvykyje dalyvavusį autobuso vairuotoją, bet jis galiausiai pabėgo, AFP sakė Gonayvo eismo vadovas Jeudy Lisate`as. Policija dar nenustatė jo tapatybės.

Kol kas nežinoma, kokia buvo avarijos priežastis. Nelaimė įvyko tiesiame neduobėtame nacionalinio plento ruože.

Savo pranešime Haičio prezidentas Jovenel Moise`as „išreiškė gilų liūdesį po šios siaubingos nelaimės“.

„Valstybės vadovas visos vyriausybės vardu reiškia savo gilią užuojautą šeimoms ir aukoms artimiems žmonėms“, – sakoma pranešime.

J. Moise`as paragino „kuo greičiau atlikti tyrimą, kad būtų nušviesta ši tragedija“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.