Pasaulyje

2017.03.12 20:32

Kremlius: V. Putinas ir D. Trumpas gali susitikti liepą

BNS 2017.03.12 20:32

Rusijos ir JAV prezidentai Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas gali pirmąkart asmeniškai susitikti Didžiojo dvidešimtuko (G-20) forumo metu liepos mėnesį Vokietijoje, pareiškė Rusijos prezidento atstovas spaudai.

„Jei mes nesusitarsime dėl ankstesnio viršūnių susitikimo, gali būti, mes galime tikėtis, kad jie susitiks per G-20 forumą liepos pradžioje Hamburge, nes tai bus pirmasis renginys, kuriame jie abu dalyvaus“, – interviu CNN televizijai sakė Dmitrijus Peskovas.

Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Rybkovas neseniai pareiškė, jog Rusijos ir Jungtinių Valstijų nuomonės dėl V. Putino ir D. Trumpo pirmojo asmeninio susitikimo nesiskiria.

Pasak S. Rybkovo, Rusijos ir JAV prezidentų susitikimo klausimas buvo aptartas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir JAV valstybės sekretoriaus Rexo Tillersono pirmųjų derybų metu.

D. Trumpas ir V. Putinas sausio 28 dieną pirmą kartą kalbėjosi telefonu nuo tada, kai naujasis JAV prezidentas pradėjo eiti pareigas. Baltieji rūmai šį pokalbį pavadino „reikšminga pradžia gerinant Jungtinių Valstijų ir Rusijos santykius“.