Naujienų srautas

Pasaulyje2012.06.28 17:20

Dingusio lėktuvo ieškantys rusai rado prieš 6 metus sudužusio orlaivio nuolaužas

LRT.lt 2012.06.28 17:20

Rusų gelbėtojai, ieškantys mažo lėktuvo, kuris šį mėnesį nepaaiškinamai pradingo, ketvirtadienį aptiko panašaus prieš šešerius metus sudužusio orlaivio liekanas bei nukritusį sraigtasparnį. 

Rusų gelbėtojai, ieškantys mažo lėktuvo, kuris šį mėnesį nepaaiškinamai pradingo, ketvirtadienį aptiko panašaus prieš šešerius metus sudužusio orlaivio liekanas bei nukritusį sraigtasparnį.

Tai, kaip įvykiai pakrypo, dar pagilino mįslę, kas nutiko senstelėjusiam „An-2“ lėktuvui, be leidimo pakilusiam iš aerodromo netoli Uralo kalnų Serovo miesto, praneša naujienų agentūra AFP.

Į Serovą atvykę valstybinės televizijos žurnalistai bandė kalbinti vietos gyventojus, tačiau šie nelinkę šnekėti apie tai, kas birželio 11 dieną nutiko aerodrome.

Policija jau tiria versijas, kad „An-2“ paėmė draugai, po ilgo savaitgalio vakarėlio nusprendę vykti į žvejybą, ar kad lėktuvas naudojamas kokiai sunkiai suprantamai poilsinių skrydžių programai.

„An-2“ medžioklė vis dar oficialiai vadinama „paieškos ir gelbėjimo“ misija, nes vis dar nepatvirtinta, kad lėktuvas nukrito ir nėra jokių radare užfiksuotų įrodymų, kad jis iš viso iš aerodromo pakilo.

Tačiau srities nepaprastųjų situacijų ministerija ketvirtadienį pranešė radusi sovietinio „An-2“ orlaivio, sudužusio 2006 metais, liekanas.

Ji taip pat pridūrė toje pačioje vietoje pastebėjusi sraigtasparnio nuolaužas. Manoma, kad abu lėktuvai sudužo, tačiau pareigūnai jokių detalių nepateikia.

„Šie radiniai neturi nieko bendro su dingusiu „An-2“, – teigė ministerija.

Rusijos žiniasklaida spėlioja, kad Serove pakilusiame vienmotoriame lėktuve galėjo būti iki 12 žmonių.

Valstybinė televizija teigė, kad miesto valdžia nurodė vietos gyventojams nebendradarbiauti, baimindamasi, kad gali būti apkaltinta dalyvavus tiksliai nenustatytuose nusikaltimuose.

Gelbėtojai pranešė išžvalgę 220 tūkst. kvadratinių kilometrų teritoriją iš oro, dar 1 tūkst. kvadratinių kilometrų – pėsčiomis, tačiau nerado nieko, tik senas nuolaužas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi