Pasaulyje

2017.03.12 13:35

Turkijos ministrė piktinosi „šlykščiu“ olandų elgesiu

BNS2017.03.12 13:35

Sugrįžusi į Stambulą sekmadienį Turkijos šeimos reikalų ministrė Fatma Betul Sayan Kaya, išprašyta iš Nyderlandų ir olandų policininkų palydėta atgal į Vokietiją, smerkė „šlykštų“ Hagos elgesį.

„Su mumis elgtasi šiurkščiai ir griežtai. Taip elgtis su moterimi ministre yra šlykštu“, – sakė F. B. S. Kaya žurnalistams Stambulo Ataturko (Atatiurko) oro uoste, kur ją pasitiko Turkijos vėliavomis mojanti minia.

„Man, ministrei, turinčiai diplomatinį pasą, nereikia leidimo atvykti ir susitikti su mūsų piliečiais mūsų konsulate, kuris laikomas Turkijos teritorija“, – sakė islamiška skarą ryšinti F. B. S. Kaya.

Ministrė buvo išprašyta iš šalies, neleidus jai kalbėti per mitingą Olandijos uostamiestyje Roterdame.

Olandų vyriausybė pranešė nurodžiusi Turkijai negalinti eiti į kompromisą, kai būtina užtikrinti viešąją tvarką ir saugumą.

„Mus sustabdė už 30 metrų nuo konsulato pastato, mums neleista eiti prie jo. Mūsų vyriausiajam konsului neleista išeiti iš konsulato pastato sutikti mūsų. Buvome laikomi kelias valandas“, – kalbėjo F. B. S. Kaya.

„Su mumis elgtasi nežmoniškai, amoraliai, – sakė ji. – Naktis Olandijoje mums buvo karti“.

Nyderlanduose gyvena apie 400 tūkst. turkų, tad Ankarai rūpi, kad turkų diaspora Europoje pritartų Turkijos prezidento galių išplėtimui per referendumą balandžio 16 dieną.

Anksčiau Haga prieš rengiamą mitingą atsisakė leisti tūpti šalyje Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu lėktuvui, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas tai prilygino nacizmui.

Dar sekmadienį Stambule prie Nyderlandų konsulato susirinkę protestuotojai buvo kuriam laikui nuėmę Nyderlandų vėliavą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt