Pasaulyje

2017.03.10 23:46

Per antskrydį Jemene žuvo 26 žmonės

sukilėliai prisidengė civiliais2017.03.10 23:46

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija antskrydžio Jemene metu smogė parduotuvei, per ataką žuvo 20 civilių ir šeši sukilėliai, pranešė šaltiniai.

Orlaivis siekė pataikyti į sukilėlius ties kelio užtvaru, tačiau kovotojai pasitraukė į parduotuvę, prieš kurią ir buvo įvykdytas antskrydis.

Karinis šaltinis iš Jemeno prezidento Abedrabbo Mansouro Hadi aplinkos nurodė, kad pabėgę į parduotuvę sukilėliai pasinaudojo civiliais kaip gyvais skydais.

Sukilėlių televizija „Al-Masirah“ taip pat pranešė apie antskrydį ir pateikė informaciją apie 27 jo metu žuvusius žmones ir keliasdešimt sužeistų asmenų.

Pati Saudo Arabijos vadovaujama koalicija kol kas nekomentavo situacijos. Ji reguliariai kritikuojama dėl civilių žūčių Jemene.

Gruodį ji patvirtino kai kurių atakų metu naudojusi britų pagamintas kasetines bombas, tačiau tvirtino jų nebenaudojanti.

Ketvirtadienį tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty Internation“ apkaltino koaliciją naudojant braziliškas kasetines bombas per reidus gyvenamuosiuose rajonuose.

Jemene nuo 2015 metų kovo, kai į pagalbą vyriausybės pajėgoms atėjo Saudo Arabijos vadovaujama koalicija, žuvo jau daugiau nei 7 400 žmonių ir dar apie 40 tūkst. buvo sužeisti, rodo Jungtinių Tautų duomenys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.