Pasaulyje

2017.03.10 19:13

EK vadovas J.-C. Junckeris po „Brexit“ tikisi Britanijos „sugrįžimo į laivą“

BNS2017.03.10 19:13

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris penktadienį išreiškė viltį, kad vieną dieną Didžioji Britanija sugrįš į Europos Sąjungą, nors britų dauguma balsavo už pasitraukimą iš jos.

„Man nepatinka „Brexit“, nes norėčiau su britais būti viename laive; ateis diena, kai britai sugrįš į laivą, tikiuosi“, – sakė J.-C. Junckeris po 27 ES šalių vadovų susitikimo, kuriame svarstyta Bendrijos ateitis, Britanijai pasitraukus iš jos.

„Na, o kalbant apie vadinamąją įvairių greičių Europą ..., tame įžvelgiama nauja skiriamojo riba, naujos rūšies geležinė uždanga tarp rytų ir vakarų; tačiau tokio ketinimo nėra“, – sakė jis per spaudos konferencija Briuselyje.

Apgailestaudamas, bet gerbdamas Britanijos sprendimą J.-C. Junckeris, kaip tikras europietis, yra už glaudesnę ES šalių integraciją, kuri, prireikus, galėtų vykti skirtingu greičiu – vienos šalys galėtų pirmauti, o kitos pasivyti vėliau, jei panorėtų.

Kitos šalys, ypač naujosios rytų Europos valstybės, kaip Lenkija ir Vengrija, nepritaria „daugiagreičiam“ variantui, nes bijo, kad bus paliktos užpakalyje.

Per spaudos konferencija J.-C. Junckeris nurodė, kad „Brexit“ nėra Europos Sąjungos pabaiga.

„Įsivaizduoju, kad „Brexit“ klausimas padrąsins kitas tęsti..., integracija susilaukia vis didesnės gyventojų ištikimybės, – sakė jis. – Apgailestauju dėl „Brexit“, bet tai nėra galas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt