Pasaulyje

2017.03.10 17:30

Pareigūnai: Bazelio kavinėje du albanus nušovę užpuolikai neturėjo teroristinių tikslų

BNS 2017.03.10 17:30

Šveicarijos policija penktadienį pranešė, kad nusikaltimas vienoje Bazelio kavinėje, per kurį buvo nužudyti du žmonės, buvo suplanuota žmogžudystė ir neturėjo jokių „teroristinių“ motyvų.

Juodais drabužiais apsirengę užpuolikai ketvirtadienį maždaug 20 val. 15 min. vietos (21 val. 15 min. Lietuvos) laiku įsiveržė į kavinę „Cafe 56“ ir paleido keletą šūvių, sakoma šiaurės vakarinio Bazelio miesto policijos pranešime.

Išpuolio aukomis tapo trys albanai, iš kurių du – 28 ir 39 metų – žuvo, o trečias, 24 metų albanas buvo sunkiai sužeistas, nurodoma pranešime.

Nedidelės kavinės gyvenamajame Bazelio rajone viename iš langų matėsi kulkos padaryta skylė.

Pasak policijos, teroristinio nusikaltimo versija „atmetama“, panašu, kad buvo specialiai nusitaikyta į aukas.

Vietos gyventojai sakė, kad kavinė „Cafe 56“ praeityje negarsėjo gera reputacija.

„Anksčiau ši užeiga buvo žinoma dėl ryšių su narkotikų pasauliu, bet prieš kelerius metus pasikeitus savininkui ji tapo paprasta kavinė“, – sakė vienas vietos gyventojų laikraščiui „Basler Zeitung“.

Manoma, kad šaudę maždaug trisdešimties metų užpuolikai pabėgo geležinkelio stoties kryptimi, nurodė policija ir pridūrė, kad, remiantis pirminiais parodymais, jie taip buvo iš Rytų Europos.

Visuomeninis transliuotojas RTS anksčiau pranešė, kad albanų nusikaltėlių grupuotės yra susijusios su heroino kontrabanda Šveicarijoje, nors pareigūnai pabrėžė, jog ketvirtadienio nusikaltimo motyvas kol kas nėra aiškus.

Šveicarijos federalinės policijos 2013 metų ataskaitoje sakoma, kad šioje turtingoje Alpių valstybėje veikiančios albanų grupuotės savo narkotikų verslą paprastai užmaskuoja kita komercine veikla – restoranų ar turizmo verslu.