Pasaulyje

2017.03.10 14:37

Pietų Korėjos prezidentė teismo sprendimu pašalinta iš pareigų

BNS2017.03.10 14:37

Pietų Korėjos prezidentė Park Geun-hye penktadienį buvo pašalinta iš pareigų šalies aukščiausiosios teismo institucijos sprendimu, palaikančiu parlamento nutarimą surengti jai apkaltą dėl didelio korupcijos skandalo.

Park Geun-hye veiksmai „smarkiai pakenkė ... demokratijos ir įstatymų viršenybės dvasiai“, pareiškė Konstitucinio Teismo vadovė Lee Jung-mi.

„Prezidentė Park Geun-hye ... pašalinama iš pareigų“, – pridūrė ji.

Šis sprendimas taip pat reiškia, kad pirmoji Pietų Korėjos prezidento postą užėmusi moteris tapo pirmąja šalies lydere, pašalinta iš pareigų apkaltos būdu. Dabar ji privalo palikti prezidento rezidenciją – Mėlynuosius rūmus – ir netenka teisinės neliečiamybės.

Park Geun-hye šalininkų ir priešininkų grupės stebėjo per televiziją tiesiogiai skelbiamą nuosprendį. Šis procesas truko trumpiau negu 20 minučių .

Prezidentė buvo pripažinta pažeidusi įstatymus, nes leido savo artimai draugei Choi Soon-sil kištis į valstybės reikalus. Park Geun-hye taip pat pripažinta pažeidusi valstybės tarnautojų veiklos taisykles.

„Prezidentė turi naudotis savo galiomis remdamasis konstitucija ir įstatymas, taip pat skaidriai atskleisti savo darbo detales, kad žmonės galėtų įvertinti jos darbus“, – pabrėžė Lee Jung-mi.

„Tačiau Park visiškai nuslėpė Choi kišimąsi į valstybės reikalus ir neigė, kad tai vyksta, kai tik iškildavo įtarimų dėl šios veiklos; ji netgi kritikuodavo žmones, iškeldavusius šių įtarimų“, – sakė teismo pirmininkė.