Pasaulyje

2017.03.09 15:30

Pentagonas: pagrindinis IS lyderis yra „gyvas"

ELTA2017.03.09 15:30

„Islamo valstybės“ (IS) lyderis Abu Bakr al-Baghdadis, JAV duomenimis, paliko Irako Mosulo miestą, dėl kurio vyksta įnirtingi mūšiai. A. B. al-Baghdadis yra „gyvas“, artėjant Irako pajėgoms jis „išvyko iš Mosulo“, sakė Pentagono atstovas. Anot jo, IS vadovas „greičiausiai neturi taktinės įtakos tam, kaip vyksta mūšis“. Tačiau jis galimai savo kariniams vadams patikėjo „strateginę orientaciją“, informuoja agentūra AFP.

Pentagonas prognozuoja, kad IS džihadistai po nesėkmių Sirijos Rakos mieste ir Mosule Irake atsitrauks į Eufrato slėnį. „Islamo valstybė“ Mosulą užkariavo 2014 metų birželį ir čia paskelbė „kalifatą“. Dabar dėl miesto sėkmingai grumiasi irakiečių pajėgos.

Antrojo pagal dydį Irako miesto rytinę dalį irakiečių saugumo pajėgos užėmė sausio pabaigoje. Dabar jos siekia IS džihadistus išvyti iš Vakarų Mosulo.

Šiaurės Sirijos Rakos miestas laikomas IS „sostine“. Čia džihadistams tenka kovoti su turkų daliniais ir jų sąjungininkais, Rusijos remiamomis Sirijos ginkluotosiomis pajėgomis ir JAV remiamu Sirijos demokratinių jėgų aljansu (SDF).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt