Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.08 19:11

Th. May atleido įtakingą vyriausybės patarėją, nepritariantį „Brexit“

ELTA 2017.03.08 19:11

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May atleido įtakingą vyriausybės patarėją, nes jis nepritaria kabineto pozicijai „Brexit“ klausimu. Tai yra buvęs gynybos sekretorius ir vicepremjeras Michaelas Heseltine`as, praneša agentūra AFP.

M. Heseltine`as buvo vienas iš 13-os konservatorių lordų, antradienį balavusių už tai, kad parlamentui būtų suteiktas įgaliojimas tarti paskutinį žodį dėl JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES). Tai buvo dar viena Th. May nesėkmė.

M. Heseltine`as trečiadienį stočiai BBC sakė esantis nustebęs dėl staigaus atleidimo. Jo pozicija dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES esą buvo žinoma jau seniai. 83-ejų lordas praėjusius šešerius metus dirbo vyriausybės patarėju ir buvo atleistas antradienio vakarą.

M. Heseltine`as BBC patvirtino neigiamą savo nuomonę dėl „Brexit“. „Mano nuomone, „Brexit“ referendumo rezultatai yra siaubingiausia, ką šiai šaliai teko patirti taikos metais“, – sakė jis. Jungtinės Karalystės ateitis esą neišskiriamai susijusi su jos europiečių sąjungininkių ateitimi.

M. Heseltine`o partietis Steve`as Bakeris sakė remiąs premjerės sprendimą. „Mes negalime turėti vyriausybės patarėjų, kurie viešai pasisako prieš vyriausybę“, – pareiškė parlamentaras.      

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi