Pasaulyje

2017.03.08 18:40

D. Trumpas sako jaučiantis „milžinišką pagarbą“ moterims

BNS 2017.03.08 18:40

Donaldas Trumpas, kurio prezidento rinkimų kampanijos vos nesužlugdė moterų jam mesti kaltinimai lytiniu priekabiavimu ir kuris gyrėsi grabinėjęs moteris, trečiadienį, Tarptautinę moters dieną, tviteryje paskelbė jaučiąs „milžinišką pagarbą“ moterims.

„Jaučiu milžinišką pagarbą moterims ir daugybei jų pareigų, kurios yra labai svarbios kuriant mūsų visuomenę ir mūsų ekonomiką“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.

Vėliau jis pridūrė: „Tarptautinę moters dieną kartu su manimi pagerbkite lemiamą moterų vaidmenį čia, Amerikoje, ir visame pasaulyje“.

Ši D. Trumpo žinutė sulaukė tūkstančių komentarų. Dauguma jų kritikavo prezidentą už tai, kokį poveikį jo sveikatos apsaugos ir imigracijos politika turi moterims ir šeimoms.

„@realDonaldTrump, neatplėškite moterų nuo jų vaikų pasienyje. Užbaikite tą kryžiaus žygį prieš moterų sveikatos apsaugą“, parašė @MariaMelee.

„Nėra jokių #45 pagarbos moterims ženklų, – parašė viena moteris. – Moterys jam yra rekvizitas ir produktai. Tik tiek“.

Likus kelioms savaitėms iki rinkimų D. Trumpą užgriuvo kaltinimų nederamu seksualiniu elgesiu banga. Jis paneigė visus kaltinimus ir pagrasino į teismą paduoti daugiau nei dešimt jį kaltinusių moterų, nors savo pažado kol kas netesėjo.

Dauguma šių kaltinimų atsirado po spalio pradžioje paviešinto 2005 metų vaizdo įrašo, kuriame D. Trumpas gyrėsi grabinėjęs moterų intymias vietas.

D. Trumpas atsakė, kad šis jo pasisakymas buvo „drabužinės juokelis“, ir jam reikštus kaltinimus pavadino melagingais ir sufabrikuotais.

Po įrašo paviešinimo megztos rausvos kepuraitės su katės ausytėmis tapo prieš D. Trumpą protestuojančių moterų eitynių, vykusių kitą dieną po prezidento inauguracijos sausio mėnesį, simboliu.

Keletas žmonių, atsakydami į D. Trumpo žinutes tviteryje, paskelbė visą jo 2005 metų užgaulių pareiškimų įrašo tekstą, kiti dalinosi nuorodomis į pranešimus apie tą skandalingąjį įrašą.