Pasaulyje

2017.03.08 15:50

F. Fillonas atmeta naujus kaltinimus

ELTA 2017.03.08 15:50

Į skandalą dėl fiktyvaus žmonos įdarbinimo įsipainiojęs kandidatas į Prancūzijos prezidentus Francois Fillonas atmeta jam metamus naujus kaltinimus ir vadina juos „politinės destabilizacijos“ mėginimu. Konservatorių politikas taip trečiadienį reagavo į vieno laikraščio paskelbtą informaciją, kad jis iš pažįstamo milijardieriaus gavo beprocentį 50 000 eurų kreditą ir jo nedeklaravo, informuoja agentūra AFP.

„Aš šia tema į klausimus neatsakinėsiu, – pareiškė F. Fillonas stočiai LCP. – Klauskite mano advokatų“. Laikraštis „Le Canard Enchaine“ savo naujausiame numeryje rašo, kad F. Fillonas kreditą 2013-aisiai gavo iš verslininko Marco Ladreito de Lacharriere`o. Tačiau dešiniųjų politikas apie gautą sumą nepranešė skaidrumu politikoje besirūpinančiai tarnybai, kuri stebi parlamentarų ir valdžios pareigūnų sąžiningumą. Jo advokato duomenimis, jis „pamiršo“ tai padaryti.

Tyrėjai, anot laikraščio, spėja, kad F. Fillonas paskolą gavo už paslaugą: būdamas premjeras, jis 2011 metais siekė, kad verslininkas gautų ypatingą Prancūzijos apdovanojimą – Prancūzijos garbės legiono Didįjį kryžių. 

Be to, ankstesniais laikraščio duomenimis, M. Ladreitas de Lacharriere`as susijęs ir su afera dėl galimo fiktyvaus F. Fillono žmonos įdarbinimo žurnale „La Revue des Deux Mondes“. Už tai Penelope Fillon 2012–2013 metais gavo 100 000 eurų.

Ir pats F. Fillonas įtariamas fiktyviai įdarbinęs savo žmoną ir du vaikus. Dėl to teisėsauga pradėjo tyrimą dėl valstybės lėšų švaistymo.

Remiantis apklausomis, po mažiau nei septynių savaičių vyksiančiame pirmajame Prancūzijos prezidento rinkimų rate F. Fillonas liks trečias ir į antrąjį turą nepateks.