Pasaulyje

2017.03.08 08:50

Kinija ragina JAV ir Šiaurės Korėją vengti „priešpriešinio susidūrimo“

BNS2017.03.08 08:50

Kinija trečiadienį paragino Šiaurės Korėją nebeplėtoti savo branduolinio ir raketinio arsenalo mainais į JAV ir Pietų Korėjos karinių mokymų nutraukimą, kad šios valstybės išvengtų „priešpriešinio susidūrimo“.

„Kad neutralizuotume (Korėjos) pusiasaliui gresiančią krizę, Kinija siūlo, kad KLDR pirmiausia nutrauktų savo branduolinę ir raketinę veiklą mainais į didelio masto JAV ir Pietų Korėjos karinių mokymų nutraukimą“, – sakė šalies užsienio reikalų ministras Wang Yi.

„Abi pusės yra lyg du greitėjantys traukiniai, važiuojantys vienas priešais kitą, ir nė viena pusė nesiruošia užleisti kelio“, – sakė jis per spaudos konferenciją, surengtą Kinijos kasmetinės parlamento sesijos kuluaruose.

„Klausimas toks: ar abi pusės tikrai pasirengusios priešpriešiniam susidūrimui? Dabar mūsų prioritetas yra uždegti raudoną šviesos signalą ir abiejuose traukiniuose nuspausti stabdžių pedalą“, – sakė Wang Yi.

Dėl ištisos virtinės įvairių įvykių šiaurės rytinėje Azijoje ten tvyro didžiulė įtampa.

Pirmadienį Pchenjanas išbandė mažiausiai keturias balistines raketas, o trys iš jų nukrito į jūrą netoli Japonijos krantų.

Tuo tarpu Seulas ir Vašingtonas pradėjo kasmet rengiamas karines pratybas, kurios visuomet siutina Pchenjaną. Be to, JAV informavo pradėjusios dislokuoti Pietų Korėjoje priešraketinės gynybos sistemą, nukreiptą į Šiaurės Korėją, o Pekinas laiko ją grėsme savo saugumo interesams.

„Šis „nutraukimas už nutraukimą“ gali padėti mums išspręsti saugumo dilemą, ir sugrąžinti šalis prie derybų stalo“, – sakė Kinijos diplomatijos vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.