Pasaulyje

2017.03.08 14:48

Kabule per ligoninės apsiaustį žuvo daugiau kaip 30 žmonių

BNS2017.03.08 14:48

Kabulo centre kovotojams trečiadienį ryte atakavus karinę ligoninę žuvo daugiau kaip 30 žmonių, o dar apie 50 buvo sužeisti, rodo naujausia Afganistano sveikatos apsaugos ministerijos informacija, be to, žiniasklaida pranešė, kad saugumo pajėgos visiškai išvalė nuo kovotojų penkis iš septynių ligoninės aukštų.

„Dauguma aukų – pacientai, gydytojai ir slaugytojos“, – naujienų agentūrai AFP sakė ministerijos atstovas Dawlatas Waziri.

Jis pridūrė, kad per šią beveik šešias valandas trukusią apsiaustį taip pat žuvo keturi užpuolikai.

Televizija „Ariana News“ remdamasi šaltiniu saugumo struktūrose pranešė, kad saugumo pajėgos visiškai išvalė nuo kovotojų penkis septynaukščio ligoninės pastato aukštus – po beveik šešias valandas trukusios apsiausties, kai visi užpuolikai buvo nukauti, pranešė pareigūnai.

„Operacija baigėsi. Visi užpuolikai nukauti. Tebevertiname žalą“, – naujienų agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas Sediqas Sediqqis.

„Islamo valstybei“ ištikima vietos grupuotė prisiėmė atsakomybę dėl atakos prieš 400 vietų Sardaro Daudo Khano ligoninę Kabulo centriniame diplomatiniame Vazir Akbar Chano rajone.

Kaip anksčiau, remdamasi šaltiniu saugumo struktūrose, pranešė televizija „Khurshid“, trečiadienį ryte ligoninę užpuolę kovotojai paėmė įkaitais medikus ir pacientus.

Pranešime sakoma, kad prasidėjus atakai ligoninės teritorijoje nugriaudėjo mažiausiai trys galingi sprogimai, vienas jų – ligoninės automobilių stovėjimo aikštelėje.

Anksčiau žiniasklaida buvo pranešusi, kad ligoninę Kabulo centre užpuolė penki teroristai ir kad žuvo du žmonės, o dar 12 buvo sužeisti.

Ligoninę maždaug 9 val. vietos (6 val. 30 min. Lietuvos) laiku atakavo penki ginkluoti užpuolikai baltais chalatais. Vienas kovotojų susisprogdino prie šiaurinių ligoninės vartų, o kiti keturi įsiveržė į ligoninės teritoriją.

Pasiskirstę po įvairius ligoninės aukštus užpuolikai pradėjo šaudyti į medikus ir pacientus.

Visus privažiavimus prie ligoninės yra blokavusios saugumo pajėgos.

Tame pačiame rajone taip pat yra diplomatinių atstovybių ir vyriausybinių įstaigų, tarp jų – Sveikatos apsaugos ministerija, JAV ambasada.