Pasaulyje

2017.03.07 21:28

Į Rusiją vykstantiems danų parlamentarams patarta išmaniuosius telefonus palikti namuose

ELTA 2017.03.07 21:28

Baiminantis programišių atakų, Danijos parlamento deputatai į komandiruotę Rusijoje vyksta be mobiliųjų telefonų, planšečių ir nešiojamųjų kompiuterių. „Iki pasimatymo, išmanusis telefone", – feisbuke rašė buvęs užsienio reikalų ministras Martinas Lidegaardas, praneša agentūra „Reuters“.

Jo delegacijai patarta nesiimti su savimi techninių įrenginių. M. Lidergardo kolega Nickas Haekkerupas pareiškė, kad savaitę laiko turės apsieiti be interneto, elektroninio pašto ir socialinių tinklų. Abu politikai Rusijoje lankosi su parlamento Užsienio reikalų komiteto delegacija.

Danijos vyriausybės saugumo ekspertai sakė, kad šalies ministerijos 2015 ir 2016 metais keliskart tapo užsienio valstybės finansuojamos programišių grupuotės taikiniu. Kam tiksliai dėl to tenka atsakomybė, nėra aišku, teigta tada. Tačiau Rusija ir Kinija esą turi didelius kibernetinio šnipinėjimo pajėgumus. Grėsmė Danijos institucijoms ir įmonėms ir toliau yra didelė.

JAV žvalgyba kaltina Rusija programišių atakomis prieš Demokratų partiją per prezidento rinkimų kampaniją pernai. Taip Maskva esą siekė daryti įtaką rinkimams Donaldo Trumpo naudai. Maskva kaltinimus neigia.