Pasaulyje

2017.03.07 12:19

Atstovų rūmų nariai pristatė planą „Obamacare“ įstatymui pakeisti

ELTA 2017.03.07 12:19

JAV Atstovų rūmų nariai respublikonai pristatė ilgai lauktą planą, kuo pakeis buvusio šalies prezidento Baracko Obamos inicijuotą sveikatos apsaugos įstatymą, praneša BBC ir „ABC News“.

Energijos ir prekybos bei Būdų ir priemonių komitetų paskelbtas planas išdėstė respublikonų strategiją, kuri jiems padės įgyvendinti vieną iš 2016 metų rinkimų kampanijos pažadų – panaikinti ir pakeisti vadinamąjį „Obamacare“ įstatymą. Dėl šios priemonės komitetai balsuos trečiadienio rytą.

Prezidentas Donaldas Trumpas aršiai kritikavo B. Obamos Prieinamos sveikatos priežiūros aktą (Affordable Care Act), vadindamas jį „siaubinga nelaime“ bei „melu“, ir teigė, kad jo pakeitimas – svarbiausias jo prioritetas.

Be kitų pakeitimų, naujuoju teisės aktu sveikatos draudimo nenorintiems įsigyti asmenims nebebūtų taikomos nuobaudos.

Tačiau, remiantis juo, asmenims, kurį laiką neturėjusiems sveikatos draudimo, draudikai galėtų padidinti draudimo įmokų kainas.

Vis dėlto plane išlaikomos dvi pagrindinės „Obamacare“ nuostatos – būtent, kad sveikatos draudimas apima ir ligas, kuriomis draudėjas sirgo dar iki sudarydamas draudimo sutartį, ir nuostatą, jaunesniems nei 26-erių jaunuoliams leidžiančią būti draudžiamiems tėvų sveikatos draudimu.

Tačiau, nepaisant to, demokratai iš karto sukritikavo naująjį planą, sakydami, kad dėl jo išaugs sveikatos priežiūros kainos.

Prezidento B. Obamos sveikatos apsaugos įstatymas sudarė sąlygas apsidrausti 20 mln. anksčiau to padaryti negalėjusių JAV gyventojų.