Pasaulyje

2017.03.07 08:34

Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai baigia svarstyti „Brexit“ projektą

Didžiosios Britanijos parlamento aukštesnieji Lordų Rūmai baigia svarstyti išstojimo iš Europos Sąjungos įstatymo projektą.

Šalies premjerė Theresa May yra pažadėjusi parlamentui teisę balsuoti dėl jos išsiderėto sandorio, tačiau ji nežada suteikti parlamentarams patariamosios galios. Jei parlamentas nepritartų jos susitarimui su Briuseliu dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos sąlygų, šalis būtų išstumta iš Bendrijos be susitarimo. Tai reikštų, kad Britanija su bloku prekiautų su Pasaulio Prekybos Organizacijos nustatytais nepalankiais mokesčiais, kurie suduotų skaudų smūgį šalies ekonomikai. 

Aukštesnieji parlamento rūmai nepakluso Th. May reikalavimui nekeisti išstojimo projekto ir anksčiau pridėjo pataisą dėl Europos Sąjungos piliečių teisių užtikrinimo, kas supykdė vyriausybės atstovus. 

Lordų Rūmų pataisos turės būti svarstomos žemesniuosiuose Bendruomenių Rūmuose. Jos tikriausiai bus atmestos daugumą rūmuose turinčių konservatorių, kurie balsuos pagal Th. May nurodymus.