Pasaulyje

2017.03.07 07:17

Skubiame pasitarime Prancūzijos respublikonai patvirtino pasitikintys F. Fillonu

Valdas Papievis, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.03.07 07:17

Skubų pasitarimą dėl kritikuojamo savo kandidato prezidento rinkimuose surengę Prancūzijos centro dešinieji išsakė pasitikėjimą Francois Fillonui. Jis įtariamas neteisėtai parlamente įdarbinęs savo žmoną, tačiau kaltinimus neigia ir ketina toliau varžytis dėl galimybės vadovauti šaliai.

„Aš kviečiu visus geros valios moteris ir vyrus susitelkti, gerbti mūsų rinkėjų žinią, pasiųstą per pirminius rinkimus ir burtis apie vienintelę teisėtą mano kandidatūrą, – per politinę respublikonų tarybą pirmadienio vakarą kvietė F. Fillonas. – Mes praradome per daug laiko tuščioms diskusijoms, palikdami laisvą lauką kraštutiniems dešiniesiems ir kairiųjų kandidatams, trinantiems rankas dėl mūsų nesutarimų.“

Nepaisant įtarimų dėl fiktyvaus šeimos narių įdarbinimo ir krintančios nuomonių apklausų kreivės, Prancūzijos konservatoriai nusprendė remti F. Filloną, lapkričio mėnesį laimėjusį pirminius partijos rinkimus. Jie tikisi proveržio – pagal paskutines nuomonių apklausas F. Fillonas nepatektų į antrąjį ratą.

Prezidento rinkimai Prancūzijoje – po septynių savaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.