Pasaulyje

2017.03.06 23:18

Sankt Peterburge sulaikyti protestuotojai, reikalavę D. Medvedevo atsistatydinimo

LRT.lt 2017.03.06 23:18

Sankt Peterburge sulaikyti 5 aktyvistai dalyvę protesto akcijoje, kurią, kaip praneša Svoboda.org, organizavo judėjimas „Vesna“.  

Reaguodami į Kovos prieš korupciją fondo tyrimą apie Rusijos Federacijos premjerą Dmitrijų Medvedevą, apie 50 aktyvistų reikalavo jo atsistatydinimo.

Pasak judėjimo „Vesna“ koordinatoriaus Jaroslavo Putrovo, viena iš susibūrimo užduočių – „išsklaidyti blogo Putino ir gero Medvedevo mitą“.

Akcija vyko pėsčiųjų zonoje priešais Generalinio štabo arką. Jos dalyviai atsinešė ančiukų piešinius, ir skandavo „Kria-kria-kria“, nes Kovos prieš korupciją fondo tyrime minimas D. Medvedevo dvare pastatytas pasakiškai brangus „ančių namelis“.

Kai policija sulaikė pilietinį aktyvistą Igorį Andriejevą, geriau žinomą kaip Stepanovich, žmonės pradėjo šokti ratu apie policijos automobilį. Tuomet buvo sulaikyti dar keturi akcijos dalyviai: Timofejus Gorodilovas, Aleksandra Krivošeina, Jurijus Vasiljevas ir Georgijus Žukovas.

Pėsčiųjų zona prie Generalinio štabo arkos yra mėgiama jaunimo, ypač riedlentininkų, susibūrimo vieta. Dauguma akcijos dalyvių – jaunimas.