Pasaulyje

2017.03.06 17:38

Baltieji rūmai: D. Trumpas pasirašys pataisytą imigracijos draudimo įsaką

BNS2017.03.06 17:38

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį turėtų pasirašyti pataisytą imigracijos draudimo įsaką, nes pirmąjį blokavo federaliniai teismai, pranešė Baltųjų rūmų aukšto rango patarėja Kellyanne Conway.

K. Conway televizijai „Fox News“ sakė, kad įsakas įsigalios nuo kovo 16 dienos. Pirmasis prezidentinis įsakas buvo laikinai uždaręs JAV sienas visiems pabėgėliams ir septynių musulmoniškų šalių piliečiams.

Patarėja patvirtino, kad draudimas įvažiuoti į JAV bus netaikomas asmenims, kurie turi leidimą nuolat gyventi šalyje arba galiojančias vizas. Taip pat nurodyta, kad iš šalių, kurių piliečiai neįleidžiami, sąrašo bus išbrauktas Irakas.

„Irako daugiau nebėra tame sąraše dėl pagerėjusios patikros ir pranešimo priemonių“, – sakė K. Conway.

Pirmuoju imigracijos draudimo įsaku D. Trumpas laikinai buvo uždraudęs į šalį 120 dienų atvykti visiems pabėgėliams, bei 90 dienų Irano, Irako, Somalio, Sudano, Jemeno, Sirijos ir Libijos piliečiams. Pabėgėlių iš Sirijos buvo nurodyta neįsileisti neribotai.

Naujajame įsake iš šalių, kurių piliečių 90 dienų neįsileis Jungtinės Valstijos, sąrašo veikiausiai bus išbrauktas Irakas. Toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad Pentagonas ir Valstybės departamentas atkreipė Baltųjų rūmų dėmesį į tai, kad Irakas užima itin svarbų vaidmenį kovoje su „Islamo valstybės“ teroristų grupuote.

Praėjus savaitei nuo įžengimo į JAV prezidento postą, sausio pabaigoje, D. Trumpas pasirašė ankstesnį įsaką dėl pabėgėlių ir migrantų; tai sukėlė sumaištį, paniką ir pasipiktinimą. Kai kurie keleiviai buvo sulaikyti JAV oro uostuose ir išsiųsti atgal į šalis, iš kurių atvyko, kitiems nebuvo leista įsėsti į savo lėktuvus užsienio oro uostuose.

Manoma, kad pasirašius naująjį įsaką, vėl kils prieštaravimų banga bei naujų jo svarstymų teisme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt