Pasaulyje

2017.03.06 16:12

Ukraina Hagoje pradėjo kovą prieš Rusiją

Ukraina Tarptautinį teisingumo teismą ragina padėti atkurti stabilumą karo draskomuose šalies rytuose. Tai Kijevas pareiškė Hagoje, kur teismas pradėjo nagrinėti Kijevo keliamą bylą Maskvai dėl terorizmo rėmimo apsišaukėlėse Donecko ir Luhansko liaudies respublikose bei Krymo pusiasalyje persekiojamų tautinių mažumų.

Ukrainos užsienio reikalų viceministrė per pirmą posėdį prašė apginti šalies gyventojų teises nuo Rusijos agresijos. Pabrėžiama, kad tūkstančiai nekaltų piliečių jau nukentėjo nuo mirtinų atakų. Kijevas nori, kad teismas įpareigotų Rusiją nutraukti finansavimą kovotojams Rytų Ukrainoje, sustabdytų mažumų diskriminaciją Kryme ir atlygintų iki šiol padarytą žalą. 

Rusija visus kaltinimus atmeta ir teigia, kad Kijevas bylą iškėlė neva vedamas politinių motyvų ir net nenori siekti dialogo. Ukrainos prezidentas Petro Porošenka bylos nagrinėjimą vadina istoriniu žingsniu ir teigia, kad tiesa yra stipresnė nei ginklai. Rusija savo argumentus teisme išsakys antradienį. Jos delegaciją sudaro 35. Konfliktas Rytų Ukrainoje jau nusinešė apie 10 tūkstančių gyvybių.