Pasaulyje

2017.03.06 16:05

A. Merkel ragina per ginčą su Turkija neprarasti šalto proto

BNS 2017.03.06 16:05

Vokietijos kanclerė Angela Merkel paragino ramiai laikytis per besiplečiantį ginčą su Turkija, kurios prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas diena anksčiau Vokietijos sprendimą uždrausti jo ministrų mitingus palygino su „nacių praktika“.

„Mūsų partneriams turkams: kalbėkime atvirai ir kritiškai, bet prisiminkime ypatingą mūsų glaudžių santykių prasmę ir leiskime dominuoti šaltam protui“, – sakė A. Merkel atstovas Steffenas Seibertas.

Atstovas griežtai atmetė R. T. Erdogano pareiškimą.

„Palyginimai su naciais visuomet yra absurdiški ir ne vietoje, nes jie veda tik prie vieno dalyko: nacių įvykdytų nusikaltimų žmonijai sumenkinimo“, – sakė S. Seibertas.

Ankara ir Berlynas įsitraukė į naują ginčą, kuris prislėgė ir taip pakrikusius šalių santykius. Šį kartą nesutarimai kilo dėl turkų ministrų mitingų Vokietijoje, per kuriuos būtų agituojama balsuoti už R. T. Erdogano galių išplėtimą per artėjantį referendumą.

Ginčas kilo praėjusią savaitę trims Vokietijos miestams uždraudus planuotus ministrų mitingus prieš balandžio referendumą, kurio metu turkai balsuos dėl plano Turkijoje išvis panaikinti premjero postą.