Pasaulyje

2017.03.06 11:35

F. Hollande`as: M. Le Pen tikrai gali laimėti Prancūzijos rinkimus

BNS2017.03.06 11:35

Ultradešiniosios stovyklos kandidatė Marine Le Pen turi realią galimybę laimėti Prancūzijos prezidento rinkimus, pirmadienį perspėjo dabartinis šalies vadovas Francois Hollande`as ir pažadėjo „daryti viską“, ką gali, kad taip nenutiktų.

Apklausos rodo, kad M. Le Pen, Nacionalinio fronto (FN) lyderė, balandžio 23-ąąją veikiausiai laimės pirmąjį Prancūzijos prezidento rinkimų ratą.

Vis dėlto antrame ture gegužės 7-ąją ji tikriausiai pralaimėtų centristinių verslui palankių pažiūrų Emmanueliui Macronui arba konservatyviosios stovyklos kandidatui Francois Fillonui.

Tačiau F. Fillono kampaniją krečia sumaištis dėl kaltinimų, kad šis politikas samdė savo žmoną fiktyviam darbui parlamente, naudodamas viešąsias lėšas, o analitikai perspėja, kad artėjančių rinkimų baigtį nepaprastai sunku prognozuoti.

„Yra pavojaus“, kad M. Le Pen laimės rinkimus, F. Hollande`as pripažino prancūzų dienraščiui „Le Monde“ per interviu šešiems Europos laikraščiams.

„Kraštutiniai dešinieji jau ilgiau kaip 30 metų buvo taip aukštai (populiarumo reitinguose), bet Prancūzija nepasiduos“, – pažadėjo prezidentas.

Prancūzija „suvokia, kad balsavimai balandžio 23-ąją ir gegužės 7-ąją lems ne vien mūsų šalies likimą, bet ir paties Europos projekto ateitį“, pabrėžė jis.

M. Le Pen žadėjo, kad jai tapus prezidente Prancūzija atsisakytų euro ir susigrąžintų nacionalinę valiutą, taip pat surengtų referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.

F. Hollande`o, per savo penkerių metų kadenciją kovojusio su mažėti neskubančiu nedarbu, populiarumo reitingai yra smarkiai nusmukę, todėl jis praeitais metais apsisprendė nesiekti būti perrinktas.

Prezidentas sakė, kad jo „paskutinė pareiga... – padaryti viską, kad užtikrintų, jog Prancūzija nebūtų įtikinta tokio plano“ pasitraukti iš Bendrijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.