Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.06 08:11

Prancūzijos respublikonų partija apsispręs dėl susikompromitavusio F. Fillono

Prancūzijos respublikonų partijos vadovybė pirmadienį turėtų apsispręsti dėl skandalų skandinamo savo kandidato į prezidentus Francois Fillono. Jis tikisi išlaikyti savo pozicijas, nors praėjusią savaitę buvusį premjerą apleido jo komandos nariai ir rėmėjai po to, kai tapo aišku, kad F. Fillonas gali būti apkaltintas, jog savo žmonai ir vaikams už darbus parlamente sumokėjo apie milijoną eurų, nors jie iš tikrųjų nedirbo.

Sekmadienį prie Eifelio bokšto Paryžiuje buvo susirinkę F. Fillono šalininkai. Kandidatas į prezidentus pripažino padaręs klaidų, bet trauktis iš rinkimų kovos nesirengia. Šalia stovėjo iš Britanijos kilusi jo žmona Penelope, kuri anksčiau pareiškė vyro labui atlikusi daug darbų per jo ilgą politiko karjerą.

Tuo metu partijos viršūnė rimtai svarsto, ar kandidatu, likus vos septynioms savaitėms iki rinkimų, neturėtų tapti politikos veteranas, taip pat buvęs premjeras Alainas Juppe. Naujausios apklausos rodo, kad bet kokiu atveju Respublikonų ar centristų kandidatas Emmanuelis Macronas per antrą turą nugalėtų Nacionalinio fronto lyderę Marine Le Pen.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi