Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.05 19:56

Baltarusijos Breste įvyko dar viena „ne veltėdžių“ akcija

BNS 2017.03.05 19:56

Dar viena nesankcionuota akcija prieš Baltarusijos vadinamąjį veltėdžių dekretą sekmadienį įvyko Breste, kur daugiau kaip tūkstantis protestuotojų žygiavo centrinėmis gatvėmis ir blokavo judėjimą pagrindine miesto magistrale.

Protestuotojai prieš „veltėdžių“ mokestį skandavo „Ne dekretui N3“, „Lukašenka, išeik“, „Nenorim mokėti vagims, parazitams ir mentams“, „Nėra algos, yra mokestis ... Tikrasis veltėdis – tas, kas sugalvojo dekretą“, „Užteks bijoti, laikas priešintis“.

Dekretu N3 „Dėl socialinių išlaikytinių įspėjimo“ Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka įvedė 20 atlyginimo bazinių dydžių (apie 224 eurų) metinį mokestį asmenims, per metus dirbusiems mažiau kaip 183 kalendorines dienas. Visuomenė šį įstatymą greitai praminė „veltėdžių“ mokesčiu.

Laiku nesumokėjus šios sumos gresia 2–4 bazinių dydžių (22–45 eurų) bauda arba areštas ir viešieji darbai. Šiuo metu Baltarusijos bazinis atlyginimo dydis yra 23 Baltarusijos rubliai (apie 11 eurų).

Mokestis turėjo būti sumokėtas iki 2017 metų vasario 20 dienos. Mokesčių ir rinkliavų ministerijos duomenimis, iki vasario 7 dienos „veltėdžių mokestį“ buvo sumokėjęs tik dešimtadalis tai turinčių padaryti asmenų.

Keli šimtai dekretu nepatenkintų žmonių atėjo prie Bresto miesto vykdomojo komiteto pastato, kur paskui dalis jų nuėjo į gretimo pastato salę susitikti su meru Aleksandru Rogačuku.

Preliminariais duomenimis, iš viso protesto akcijoje visais jo etapais dalyvavo daugiau kaip tūkstantis žmonių. Milicija netrukdė.

Nesankcionuotos akcijos Breste vyksta jau trečią sekmadienį iš eilės. Pirmojoje akcijoje dalyvavo maždaug 100 dalyvių, antrojoje – maždaug 300.

Vasario mėnesį „ne veltėdžių“ akcijos vyko ir kituose didžiuosiuose Baltarusijos miestuose, tarp jų – Minske, Magiliave, Vitebske, Gomelyje, Baranovičiuose, Babruiske.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi