Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.05 17:55

Turkijos prezidentas mitingų draudimą Vokietijoje palygino su „nacių tvarka“

BNS 2017.03.05 17:55

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį užsipuolė Vokietiją ir palygino dėl to, kad joje buvo blokuoti keli turkų mitingai, ir palygino vokiečių veiksmus su „naciu tvarka“.

„Jūsų tvarka nesiskiria nuo nacių tvarkos praeityje“, – sakė jis per moterų mitingą Stambule, artėjant balandžio 16 dieną Turkijoje numatytam referendumui dėl daugiau galių suteikimo prezidentui, padarius atitinkamą pataisą Konstitucijoje.

„Maniau, kad praėjo daug laiko kai Vokietija atsisakė (nacių praktikos); mes klydome“, – pridūrė jis.

Įtampa tarp šių šalių kilo dėl to, kad keliuose Vokietijoje buvo uždrausti mitingai, kuriuose turkų ministrai ketino agituoti turkus palaikyti siūlymą išplėsti prezidento galias.

„Jūs skaitote mums paskaitas apie demokratiją, o paskui neleidžiate šios šalies ministrui kalbėti ten“, – piktai kalbėjo R. T. Erdoganas, dar pridurdamas, kad Vokietija „negerbia nuomonės ir minties“.

Kanclerė Angela Merkel šeštadienį paskambino Turkijos ministrui pirmininkui Binali Yildirimui, kad užglaistytų šį triukšmą, o abiejų šalių užsienio reikalų ministrai sutarė susitikti trečiadienį.

Turkijos piliečiai balandžio 16-ąją balsuos referendume dėl naujos politinės sistemos kūrimo. Pasak Ankaros, ji bus panaši į Prancūzijos ir JAV sistemą bei užtikrins politinį stabilumą. Vis dėlto kritikai tvirtina, kad naujoji sistema dar labiau susilpnins parlamentą ir įves Turkijoje vienvaldystę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi