Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.05 13:20

NATO batalionas pradedamas dislokuoti Estijoje

BNS 2017.03.05 13:20

NATO bataliono kovinė grupė pradeda perkelti savo karius, ginklus ir techninius resursus į Estiją, šis procesas truks ateinančias šešias savaites, sekmadienį sakė Estijos gynybos ministerijos atstovas.

„Estija pasirengusi priimti sąjungininkus. Jau šią gegužę sąjungininkų bataliono kovinė grupė drauge su Estijos gynybos pajėgų 1-ąja pėstininkų brigada dalyvaus svarbiose karinėse pratybose „Spring Storm“ („Pavasario audra“)“, – sakė Estijos gynybos ministras Margusas Tsahkna, kurį citavo atstovas.

Praėjusią savaitę ministras aplankė bataliono grupės vadovybę gynybos pajėgų būstinėje, kur kontingento vadas pulkininkas Gilesas Harrisas jam pateikė detalią ataskaitą apie atvykimą.

Pasak M. Tsaknos, atvykstantys sąjungininkų kariai užtikrins taiką ir stabilumą sąjungininkų teritorijose.

„Tarptautinių kovinių grupių dislokavimas yra dalis platesnių NATO pastangų stiprinti atgrasomąsias bei gynybos pajėgas ir liudija Aljanso stiprybę“, – sakė jis.

Bataliono kariai į Estiją atvyks lėktuvais, per Emario oro pajėgų bazę, o įranga – sausuma ar jūra per Paldiskio uostą.

Sprendimas sustiprinti NATO rytinio sparno gynybą buvo priimtas pernai per Varšuvoje vykusį Aljanso viršūnių susitikimą, reaguojant į padidėjusią potencialios Rusijos agresijos grėsmę, įsiplieskus konfliktui Ukrainoje. Buvo nutarta, kad Lenkijoje ir Baltijos šalyse bus dislokuoti keturi priešakiniai NATO pajėgų batalionai, kurių kiekvienam vadovaus vadinamosios atraminės šalys: Lenkijoje – JAV, Lietuvoje – Vokietija, Latvijoje – Kanada, Estijoje – Didžioji Britanija.

Estijoje apie 1200 karių tarptautiniame batalione be britų bus ir prancūzų bei danų karių.

Britų 800 karių su pėstininkų kovos mašinomis „Warrior“, tankais „Challenger II“ bei žvalgybos dronais Estijoje bus dislokuota prie minimo bataliono, kurio dalį sudarys ir prancūzų kariai, tarnausiantys pusę metų, po to juos keis danų kariai. Prancūzijos indėlis bus 300 karių su tankais „Leclerc“ ir šarvuočiais.

NATO karių grupė Estijoje bus įkurdinta Tapoje ir veiks kartu su Estijos pirmąją pėstininkų brigada.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi