Pasaulyje

2017.03.05 16:10

B. Obamos atstovas paneigė D. Trumpo kaltinimus dėl pasiklausymo telefonu

ELTA 2017.03.05 16:10

Baracko Obamos atstovas spaudai pareiškė, kad JAV prezidento Donaldo Trumpo „Twitter“ paskyroje paskelbti kaltinimai savo pirmtakui dėl tariamo šnipinėjimo telefonu yra paprasčiausias melas, skelbia BBC. 

B. Obamos atstovas Kevisas Lewisas teigia, kad „nei prezidentas B. Obama, nei kuris nors kitas Baltųjų rūmų pareigūnas niekada nėra įsakęs sekti kokį nors JAV pilietį“.

K. Lewisas taip pat sakė, kad „pagrindinė B. Obamos administracijos taisyklė buvo ta, kad joks Baltųjų rūmų pareigūnas negali kištis į bet kokį nepriklausomą tyrimą, vadovaujamą Teisingumo departamento,“ taip užsimindamas, kad galbūt buvo vykdomas teisminis tyrimas D. Trumpo atžvilgiu.

Į D. Trumpą per prezidento mėgstamą „Twitter“ kreipėsi ir buvęs B. Obamos patarėjas užsienio politikos klausimais Benas Rhodesas. Jis rašė, kad „joks prezidentas negali įsakyti klausytis kieno nors pokalbių telefonu. Šių žingsnių buvo imtasi siekiant piliečius apsaugoti nuo tokių žmonių kaip jūs (D. Trumpo)“.

Ankstyvą šeštadienio rytą JAV prezidentas D. Trumpas savo „Twitter“ paskyroje parašė ne vieną žinutę, kuriose teigia, kad buvęs šalies prezidentas B. Obama klausėsi jo telefono pokalbių, likus mėnesiui iki 2016 m. prezidento rinkimų.

„Siaubinga! Ką tik sužinojau, kad B. Obama „šnipinėjo“ mane tiesiog prieš pat pergalę. Kaip žemai jis puolė klausydamasis mano pokalbių telefonu švento rinkimų proceso metu, tai tiesiog Niksono/ Votergeito skandalas! Blogas vyrukas (arba nenormalus)! – rašė jis. – Galiu lažintis, kad geras advokatas gali išpūsti didžiulį skandalą iš fakto, kad prezidentas B. Obama klausėsi mano pokalbių telefonu spalį, prieš pat rinkimus!“.