Pasaulyje

2017.03.03 22:20

Prie Libijos krantų išgelbėta daugiau kaip šimtas nelegalių migrantų, 25 dingo be žinios

ELTA 2017.03.03 22:20

Libijos karinės jūrų pajėgos išgelbėjo 115 nelegalių migrantų, kai jų valtis nuskendo prie šalies krantų. Mažiausiai 25 žmonės laikomi dingusiais be žinios. Tai penktadienį pranešė „Reuters“, remdamasi Libijos kariškiais.

Naujienų agentūros duomenimis, incidentas įvyko naktį iš ketvirtadienio į penktadienį už penkių kilometrų nuo Libijos miesto Tadžūros. Jo priežastis – valties perkrova.

„Išgelbėti pabėgėliai – atvykėliai iš įvairių Juodosios Afrikos šalių, vienas iš Bangladešo, šešios moterys“, – cituoja žiniasklaida Libijos karinių jūrų pajėgų spaudos sekretorių Ayubą Kassemą.

„Pakrančių apsaugos pareigūnai surengė prie Tadžūros paieškų operaciją, tikėdamiesi rasti dingusiuosius, bet nieko nepavyko aptikti“, – pridūrė jis.

Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, 2016 metais Viduržemio jūra į Europą pateko daugiau kaip 360 tūkstančių nelegalių migrantų ir pabėgėlių, o daugiau kaip penki tūkstančiai žmonių žuvo, mėgindami pasiekti Europos krantus. Vien tik nuo šių metų pradžios žuvusiųjų skaičius jau viršijo 300.