Pasaulyje

2017.03.03 20:37

ES pratęsė buvusiam Ukrainos prezidentui taikomas sankcijas

ELTA2017.03.03 20:37

Europos Sąjunga (ES) penktadienį pratęsė buvusiam Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui taikomas sankcijas dėl valstybės lėšų grobstymo, penktadienį informavo ES šaltinis, skelbia naujienų agentūra AFP.

Šaltinis visų 28 Bendrijos narių lyderius vienijančioje Europos Vadovų Taryboje (EVT) teigė, kad vadovai susitarė dar metams pratęsti „15 asmenų, įvardijamų atsakingais dėl Ukrainos valstybės lėšų pasisavinimo arba dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, sąlygojusio šalies viešųjų lėšų praradimą, turto įšaldymą“.

Šaltinio teigimu, 15 asmenų sąraše, kuris bus paskelbtas šeštadienį, yra ir šiuo metu Rusijoje gyvenančio V. Janukovyčiaus pavardė. Tačiau vienas asmuo iš sąrašo buvo išbrauktas, sakė šaltinis.

Pernai metų rugsėjį ES teismas atmetė V. Janukovyčiaus, jo sūnaus ir vieno jo padėjėjo skundą dėl 2015 metų kovą-2016 metų kovą taikytų sankcijų, bet anuliavo taikytąsias metais anksčiau.

Vienas ES pareigūnas naujienų agentūrą AFP tuomet tikino, kad ES Bendrojo Teismo nutartis reiškia, jog V. Janukovyčiaus, jo sūnaus Oleksandro ir padėjėjo Andrejaus Kliujevo turtas ir toliau gali būti įšaldytas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.