Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.03 20:21

Lenkijos ultradešiniųjų atstovas EP stojo prieš komisiją dėl „seksistinių pareiškimų“

BNS 2017.03.03 20:21

Lenkijos ultradešinių pažiūrų parlamentaras penktadienį stojo prieš Europos Parlamento komisiją dėl „seksistinių pareiškimų“, kad moterims reikėtų mokėti mažiau, nes jos yra silpnesnės ir ne tokios protingos kaip vyrai.

74 metų Januszas Korwinas-Mikke au anksčiau buvo sulaukęs ES asamblėjos sankcijų dėl rasistinių komentarų ir pasisakymą apie holokaustą.

„Žinoma, kad moterys turi uždirbti mažiau už vyrus, nes jos yra silpnesnės, mažesnės ir ne tokios protingos, todėl turi uždirbti mažiau“, – sakė J. Korwinas-Mikke Parlamente trečiadienį.

Sulaukęs europarlamentarų skundų Europos Parlamento vadovas Antonio Tajani pradėjo tyrimą dėl „seksistinių pareiškimų“, už kuriuos gali būti skirta bauda arba nušalinimas nuo pareigų.

„Ponui Tajani apie incidentą iš karto pranešė keli parlamentarai“, – sakoma ketvirtadienio vakarą paskelbtame pranešime, kuriame priduriama, kad EP pirmininkas matė šios kalbos įrašą.

Pastarasis J. Korwino-Mikkes skandalingas pareiškimas nuskambėjo ispanų parlamentarei Iratxe Garcia-Perez sakant kalbą.

Nutraukęs pranešėją jis prabilo apie moteris sporte: „Ar žinote, kiek moterų yra geriausių šachmatininkų šimtuke? Galiu atsakyti: nė vienos“.

Į tai I. Garcia Perez atsakė: „Pagal tai ką jūs kalbate... aš neturėčiau teisės čia būti.“

„Manau, kad turiu ginti Europos moteris nuo tokių vyrų kaip jūs“, – pridūrė ji.

Anksčiau J. Korwinas-Mikke yra pareiškęs, kad nacių lyderis Adolfas Hitleris „nežinojo apie žydų naikinimą“, pabėgėlius pavadino „žmonių atmatomis“ ir vartojo rasistinį terminą kalbėdamas apie juodaodžius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi