Pasaulyje

2017.03.03 17:38

Kinijoje užpulti BBC žurnalistai, priversti „prisipažinti“

BNS 2017.03.03 17:38

Kinijoje minia žmonių užpuolė britų transliuotojo BBC žurnalistų grupę, kuri vėliau buvo priversta policijai prisipažinti, kad ketino surengti „neteisėtą interviu“, penktadienį pranešė transliuotojas.

Incidentas įvyko sekmadienį, kai grupė vyrų užpuolė žurnalistus, atvykusius aplankyti pietinėje Hunano provincijos Sinhua apygardoje gyvenančią moterį, kuri tvirtina, kad jos tėvas buvo nužudytas per konfliktą dėl žemės. Kinijos Užsienio korespondentų klubas Kinijoje (FCCC) šį įvykį pasmerkė.

„Vos tik mes atvykome į Yang Linghua gyvenvietę, tapo aišku, kad jie mūsų laukė“, – pasakojo korespondentas Johnas Sudworthas internete paskelbtame straipsnyje.

„Kelią į jos namus užblokavo didelė grupė žmonių, vos per kelias minutes jie mus užpuolė ir sudaužė mūsų kameras“, – rašė žurnalistas.

Vėliau policijos ir vietos valdžios pareigūnai juos privertė ištrinti vaizdo įrašus, kad panaikintų „naujo smurto grėsmę“ ir pasirašyti prisipažinimą, kuriame jie atsiprašė už „blogą poveikį darantį elgesį“, sakoma straipsnyje.

Manoma, kad šiuo išpuoliu buvo bandoma neleisti paviešinti Yang Linghua istoriją prieš metinį valdančiosios Komunistų partijos suvažiavimą, kuris penktadienį prasideda Pekine.

Yang Linghua planavo vykti į sostinę. Ji būtų buvusi viena iš daugybės vadinamųjų „prašytojų“, kurie iš visos šalies atvyksta į Pekiną prašyti centrinės valdžios ištaisyti vietos pareigūnų klaidas. Šis kinų paprotys siekia jų imperijos laikus.

BBC svetainėje buvo paskelbtas įrašas anksčiau minėtų grumtynių, per kurias mažiausiai vienam filmavimo grupės nariui buvo nesunkiai sužalotos rankos.

„Bandymas smurtu atgrasyti nuo žinios paskelbimo yra sunkus pažeidimas Kinijos vyriausybės nustatytų užsienio korespondentų taisyklių, leidžiančių jiems imti interviu iš visų, kurie sutinka duoti interviu“, – pranešė Užsienio korespondentų klubas Kinijoje (FCCC) penktadienį.

2016 metais paskelbto FCCC korespondentų darbo sąlygų tyrimo duomenimis, 57 procentai apie Kiniją rašiusių korespondentų juto tam tikrą kišimąsi, persekiojimą ar net patyrė smurtą.