Pasaulyje

2017.03.03 13:08

Telefonu kalbėjosi Rusijos ir NATO generolai

ELTA2017.03.03 13:08

Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas NATO iniciatyva telefonu kalbėjosi su NATO karinio komiteto pirmininku generolu Petru Pavelu. Tai pirmas jų pokalbis per kelių metų laikotarpį, kai buvo įšaldyti tarpusavio santykiai, penktadienį pranešė Rusijos gynybos ministerija.

2014 metų balandį Aljansas vienbalsiai dėl Rusijos įvykdytos Krymo pusiasalio aneksijos nutarė įšaldyti santykius su Rusija. 

„2017 metų kovo trečią dieną NATO iniciatyva telefonu kalbėjosi Rusijos generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas ir Aljanso karinio komiteto pirmininkas generolas P. Pavelas. Tai pirmas aukšto lygio kontaktas nuo to laiko, kai NATO Taryba nusprendė įšaldyti santykius su Rusija“, – teigiama ministerijos spaudos tarnybos pranešime. 

Pokalbio metu abi pusės aptarė saugumo klausimus, karinio bendradarbiavimo atkūrimo perspektyvas ir Aljanso atstovų dalyvavimą tarptautiniuose Rusijos gynybos ministerijos rengiamuose renginiuose.

„Generalinio štabo viršininkas atkreipė pašnekovo dėmesį į egzistuojantį susirūpinimą dėl netoli Rusijos sienų didėjančios NATO karinės veiklos (...)“, – teigė Rusijos gynybos ministerija. Abu pašnekovai taip pat patvirtino būtinybę imtis bendrų veiksmų, kad būtų mažinama tarpusavyje sklandanti įtampa, stabilizuojama padėtis Europoje. 

V. Gerasimovas informavo NATO generolą apie pagrindinius tarptautinius renginius ir karines pratybas, kurias 2017 metais ketina surengti Rusijos gynybos ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt