Pasaulyje

2017.03.03 13:45

J. Stoltenbergas: NATO plėtra neprieštarauja jokiems susitarimams

BNS2017.03.03 13:45

NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo teigimu, Aljanso plėtra neprieštarauja jokiems susitarimams ir pažadams.

„Tokių susitarimų ir pažadų (dėl NATO plėtros apribojimų) nebuvo, galiu jums parodyti dokumentus, kurie tai patvirtina“, – interviu Šveicarijos laikraščiui „Le Temps“ sakė J. Stoltenbergas, atsakydamas į klausimą, ar Aljanso plėtra neprieštarauja įsipareigojimams, prisiimtiems Sovietų Sąjungos byrėjimo laikotarpiu.

„Kiekviena šalis, didelė ar maža, turi teisę pasirinkti savo kelią. NATO neverčia Baltijos regiono šalių stoti į Aljansą, pačios šalys nori į jį įstoti“, – pažymėjo jis.

Žurnalistui paklausus, ar Aljansui nederėtų atsisakyti Ukrainos ir Gruzijos prijungimo idėjos, J. Stoltenbergas atsakė: „Tai būtų itin pavojinga. Jeigu NATO pradės kalbėti, jog yra pasirengusi uždaryti duris tokioms šalims kaip Ukraina ir Gruzija, kad sumažėtų santykių su Rusija įtampa, mes užimtume nepriimtiną poziciją, atkurdami įtakos sferas, kai didžiosios valstybės turi teisę spręsti už mažas šalis.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.