Naujienų srautas

Pasaulyje2017.03.03 11:37

Nusivylusi Malaizijos policija paleido įtariamąjį iš Šiaurės Korėjos

BNS 2017.03.03 11:37

Vienintelis Šiaurės Korėjos pilietis, areštuotas dėl Kim Jong Namo nužudymo, penktadienį buvo paleistas, o nusivylusi Malaizijos policija sakė mananti, kad jis dalyvavo sąmoksle, bet neturinti pakankamai įrodymų.

Ri Jong Cholas yra tarp aštuonių Šiaurės Korėjos piliečių, įtariamų dalyvavus dramatiškame Kim Jong Namo nužudyme Kvala Lumpūro tarptautiniame oro uoste, panaudojant nervus paralyžiuojančią cheminio ginklo medžiagą. Kim Jong Namas yra uždarai gyvenančio Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno netikras brolis.

Malaizijos generalinis prokuroras paskelbė, jog nepakanka įrodymų 47 metų Ri Jong Cholui apkaltinti ir kad jis penktadienį bus deportuotas.

Kai jis su didele apsauga buvo išlydimas iš policijos nuovados netoli sostinės ir perduodamas imigracijos pareigūnams, policijos viršininkas Khalidas Abu Bakaras sakė apgailestaujantis dėl jo paleidimo.

„Mes manome, kad Ri Jong Cholas suvaidino vaidmenį nužudant Kim Cholą, bet, deja, mums trūksta įrodymų jam apkaltinti“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis, pavartodamas Kim Jong Namo pase nurodytą vardą.

„Mes nusivylę, nes trūksta įrodymų“, – rašė jis SMS žinutėje iš Saudo Arabijos, kur dalyvauja piligriminėje kelionėje.

Tačiau jis neigė, kad būta politinio ar diplomatinio spaudimo dėl Ri Jong Cholo paleidimo, ir sakė, kad tai vien tik tyrimo klausimas.

Vienas policijos aukšto rango pareigūnas, kuris prašė jo pavardės neminėti, AFP sakė, kad Ri Jong Cholas imigracijos pareigūnams buvo perduotas Putradžajoje.

„Nežinau, kada jis bus deportuotas, nes jiems reikės sutvarkyti kelionės dokumentus“, – sakė jis.

Automobilį, kuriuo buvo vežamas Ri Jong Cholas su neperšaunama liemene, lydėjo policijos automobiliai ir motociklai. Gatvės, kuriomis važiavo kortežas, buvo uždarytos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi