Pasaulyje

2017.03.03 11:30

Vokietijos diplomatijos vadovas: santykiai su Rusija nepagerės, kol ji neįvykdys Minsko susitarimų

BNS2017.03.03 11:30

Santykiai su Rusija negali normalizuotis, kol nebus išspręstas klausimas dėl Minsko susitarimų, pareiškė Vokietijos užsienio reikalų ministras Sigmaras Gabrielis.

„Pirmą kartą po 1975 metų įsiveržusi ir aneksavusi Krymą bei Rytų Ukrainoje parodžiusi karinę jėgą, Rusija sulaužė tuos susitarimus (Helsinkio susitarimų baigiamąjį aktą). Tai rimtas tarptautinės teisės pažeidimas, todėl egzistuoja sankcijos; dėl to Vokietija ir Prancūzija Europos vardu stengiasi pagerinti Rusijos ir Ukrainos santykius Minsko susitarimų pagalba“, – sakė Vokietijos URM vadovas per ketvirtadienį paskelbtą interviu su Estijos televizija.

„Deja, visa tai vyksta labai lėtai. Ir kol nebus išspręstas šitas klausimas, apie santykių su Rusija normalizavimą negali būti nė kalbos“, – pabrėžė S. Gabrielis.

„Viena vertus, Vokietija nori pasiųsti žinią, kad tokio pobūdžio karinė intervencija yra visiškai nepriimtina, o Ukrainos teritorinis vientisumas privalo būti atkurtas. Kita vertus, norime rasti galimybių dialogui su Rusijos Federacija (…) nuolat stengiamės rasti bendrą kalbą su Rusijos vyriausybe ir Rusijos Federacija. Ir viena, ir kita yra labai svarbu“, – sakė Vokietijos diplomatijos vadovas.

Be to, jis išreiškė susirūpinimą dėl pokyčių JAV politikoje.

„Džiaugiuosi, kad JAV pripažįsta NATO svarbą, nes iš pradžių tai buvo nelabai vienareikšmiška. Tačiau itin nerimauju, kad jie nevertina Europos rimtai. Jie dalyvauja dialoge su Vokietija, tačiau sakau jiems, kad Europa neapsiriboja vien Vokietija“, – sakė S. Gabrielis.

„Taip pat esame susirūpinę dėl tarptautinės prekybos. Muitinės mokesčiai ir izoliacionizmas šalims naudos neatneša; tai tik daro jas skurdesnėmis“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt