Pasaulyje

2017.03.03 09:38

M. Pence`as darbo reikalams tvarkyti naudojosi privačia elektroninio pašto dėžute

ELTA2017.03.03 09:38

JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as, anot žiniasklaidos, būdamas Indianos gubernatorius tarnybiniams reikalams tvarkyti naudojosi privačia elektroninio pašto dėžute ir darė tai reguliariai, rašo laikraštis „The Indianapolis Star“. Praėjusią vasarą į jo pašto dėžutę buvo įsilaužta, informuoja agentūra dpa.

Laikraštis išsiaiškino, kad AOL pašto dėžutė, be kita ko, buvo naudojama su patarėjais aptariant tokius klausimus, kaip valstijos reakcija į teroristinius išpuolius ar apsauginiai vartai prie jo namų. Viename elektroniniame laiške kalbama apie areštą kelių vyrų, kuriems pareikšti kaltinimai dėl terorizmo.

Priminsime, kad JAV prezidentas Donald Trump per rinkimų kampaniją smarkiai puolė savo konkurentę Hillary Clinton dėl privataus elektroninio pašto naudojimo. Buvusią valstybės sekretorę ne kartą kritikavo ir M. Pence`as, kaltindamas ją aplaidžiai elgusis su slapta informacija. 

M. Pence`as nuo 2012 metų iki šių metų sausio pradžios buvo Indianos gubernatorius. Viceprezidento biuras laikraščiui pareiškė, kad M. Pence`as, kaip ir ankstesni gubernatoriai, turėjo ir tarnybinę, ir privačią pašto dėžutę. Jis esą dėl elektroninio pašto naudojimo visiškai laikėsi valstijos įstatymų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.