Pasaulyje

2017.03.02 13:09

NATO ir Baltijos regiono šalių atstovai Suomijoje tariasi dėl kariškių lėktuvų atsakiklių naudojimo

BNS 2017.03.02 13:09

Suomijoje ketvirtadienį vyksta tarptautinis ekspertų pasitarimas dėl aviacijos saugumo Baltijos regione, kurį rengiant taip pat dalyvavo NATO ir Rusijos taryba.

Į pasitarimą pakviesti visų Baltijos regiono valstybių, NATO, Europos oro eismo saugumo organizacijos „Eurocontrol“ ir Tarptautinės civilinės aviacijos administracijos (ICAO) atstovai.

Tarp pasitarimo klausimų yra Suomijos prezidento Sauli Niinisto iniciatyva dėl atsakiklių naudojimo karinėje aviacijoje.

Pasak Suomijos eismo saugumo departamento specialisto Kari Siekkineno, prie susitikimo rengimo prisidėjo NATO ir Rusijos taryba.

Vasario 18 dieną Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas per Miuncheno saugumo konferenciją pareiškė, kad kovo mėnesį gali įvykti Rusijos ir NATO ekspertų pasitarimas dėl aviacijos saugumo virš Baltijos, įskaitant ir atsakiklių klausimą.

Be to, S. Lavrovas sakė, kad Rusija pritartų karinio bendradarbiavimo su NATO atnaujinimui.

„Kad būtų sklaidomi nuogąstavimai ir įtarimai, reikia atnaujinti karinį bendradarbiavimą“, – sakė jis.

2016 metų liepą Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu nurodė parengti pasiūlymus dėl pasitikėjimą skatinančių priemonių, kurios didintų aviacijos saugumą Baltijos jūros regione. Maskva pareiškė, kad yra pasirengusi detaliai aptarti šį klausimą su NATO.

Rusijos gynybos ministerija tuo metu nurodė, kad pasitikėjimui stiprinti buvo pasiūlyta virtinė organizacinių ir techninių priemonių, tarp jų – NATO ir Rusijos oro ir kosminių pajėgų aviacijos naudojimas su įjungtais atsakikliais.