Pasaulyje

2017.03.02 13:05

Malaizija paleis dėl Kim Jong Namo nužudymo sulaikytą šiaurės korėjietį

BNS 2017.03.02 13:05

Vienintelis Šiaurės Korėjos pilietis, sulaikytas dėl dramatiško Pchenjano lyderio netikro brolio Kim Jong Namo nužudymo, bus paleistas į laisvę, pranešė Malaizija, taip pat atšaukusi ir bevizio režimo susitarimą su šia šalimi.

Apie šį sprendimą buvo pranešta kitą dieną po to, kai teismo posėdyje dviem jaunoms moterims buvo pareikšti kaltinimai, kad jos nužudė Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno netikrą brolį, panaudojusios uždraustą nervus paralyžiuojančią medžiagą VX.

Generalinis prokuroras Mohamedas Apandi Ali nurodė, kad 47 metų Ri Jong Cholas bus paleistas penktadienį.

„Jis – laisvas žmogus. Jo kardomasis įkalinimas baigiasi, ir nėra pakankamai įrodymų, kad jam būtų pateikti kaltinimai“, – teigė M. Apandi Ali.

„Jis neturi tinkamų dokumentų – taigi, deportuosime jį“, – pridūrė Malaizijos generalinis prokuroras.

Dar septyni su nužudymu siejami Šiaurės Korėjos piliečiai tebeieškomi. Tarp įtariamųjų yra ir diplomatas bei oro linijų darbuotojas. Manoma, kad jie slapstosi Malaizijoje.

Manoma, kad keturi įtariamieji veikiausiai paspruko į Pchenjaną iškart po nužudymo.

Ri Jong Cholas buvo areštuotas praėjus kelioms dienoms po Kim Jong Namo mirties. Jis buvo užpultas tarptautiniame Kvala Lumpūro oro uoste, kur laukė savo skrydžio į Makao.

Stebėjimo kameros užfiksavo, kaip prie stambaus sudėjimo 45 metų vyriškio prisiartino dvi moterys ir kažkuo patrynė jo veidą.

Policija nurodė, kad jis patyrė priepuolį ir mirė praėjus mažiau nei 20 minučių, pakeliui į ligoninę.

Ant tepinėlių, paimtų nuo nužudytojo veido, buvo aptikta nervus paralyžiuojančios medžiagos VX pėdsakų. Šis itin nuodinga medžiaga priskiriama prie masinio naikinimo ginklų.

Trečiadienį 25 metų indonezietei Siti Aisyah ir 28 metų vietnamietei Doan Thi Huong buvo pateikti kaltinimai nužudymu. Jei bus pripažintos kaltomis, joms gresia mirties bausmė.

Abi kaltinamosios teigė maniusios, kad dalyvauja nekaltoje išdaigoje, bet policijos šie tvirtinimai neįtikino.