Pasaulyje

2017.03.01 19:37

F. Fillonas iš kovos dėl Prancūzijos prezidento posto trauktis neketina

Prancūzijos dešiniųjų kandidatas į prezidentus Francois Fillonas trečiadienį paskelbė, kad dėl fiktyvių darbo vietų skandalo jam ketinama pareikšti kaltinimus, bet iš kovos dėl prezidento posto jis žadėjo nesitraukti, praneša naujienų agentūra AFP.

62-ejų buvęs šalies premjeras, pernai lapkritį išrinktas Respublikonų partijos kandidatu, dar šių metų pradžioje buvo laikomas favoritu tapti naujuoju šalies vadovu.

Tačiau kelias pastarąsias savaites jis yra kaltinamas, kad už galimai fiktyvius parlamentinius darbus nuo 1988 metų britei žmonai Penelopei ir vaikams išmokėjo šimtus tūkstančių eurų.

F. Fillonas teigimu, kaltinimų, kuriuos ketinama paskelbti kovo 15 dieną, tikslas – sutrukdyti jam dalyvauti prezidento rinkimuose.

„Nepasiduosiu, nenusileisiu ir nepasitrauksiu“, – trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sakė jis.

F. Fillonas pridūrė esąs politinio susidorojimo auka ir pareiškė, kad teisingumo sistema yra manipuliuojama, siekiant užkirsti kelią jam dalyvauti rinkimuose.

Buvusiam premjerui įteiktas šaukimas reiškia, kad, teisėjų nuomone, yra pakankamai įrodymų pareikšti kaltinimus valstybės lėšų išeikvojimu.