Pasaulyje

2017.03.01 11:01

R. Vilpišauskas: Lordų Rūmų sprendimas gali atverti kelią pradėti „Brexitą“

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.03.01 11:01

Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai šią savaitę ėmėsi svarstyti įstatymo projektą, kuris suteiktų premjerei Theresai May įgaliojimus pradėti šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą. Pagrindinis klausimas šiuo metu yra, ar Lordų Rūmai išdrįs pradėti diskusiją dėl įstatymo pataisų. Daug kas mano, kad neišdrįs, o žiniasklaida kelia klausimą dėl institucijos legitimumo – ar apskritai reikia Lordų Rūmų, sako VU TSPMI direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Didžioji Britanija tikisi jau kitą savaitę pradėti derybas dėl „Brexito“, bet reikia, kad Lordų rūmai be pakeitimų pritartų svarstomam įstatymui. Jei Lordų Rūmai pateiktų pataisas, svarstymas nusikeltų iki kovo vidurio.

Šiuo metu atvykstančiųjų į JK skaičius mažėja, ir tai yra geras ženklams svarstantiems įstatymą, nes vienas pagrindinių „Brexito“ tikslų – apriboti migrantų srautus.

Tačiau yra daug klausimų, kaip po „Brexito“ bus traktuojami ES piliečiai, gyvenantys JK – jie bus priimti be jokių pakeitimų, ar jų statusas skirsis nuo tų, kurie naujai atvyks į Britaniją.

„Aišku tiek, kad kažkokie apribojimai bus, tikriausia jie bus griežtesni tiems, kurie ketina atvykti į Britaniją“, – svarsto R. Vilpišauskas.

Daugiau apie situaciją – įraše.

Populiariausi

Maskva

Pasaulyje

2021.04.21 20:44

Praha skelbia Maskvai ultimatumą, kad išsiųstiems čekų diplomatams būtų leista grįžti

Čekijoje sulaikyti 5 asmenys, įtariami teroristine veikla Rytų Ukrainoje; atnaujinta 23.00
Protesto akcija palaikyti Aleksejui Navalnui
10

Pasaulyje

2021.04.21 18:27

Protesto akcijose Navalnui palaikyti sulaikyta per 450 žmonių ir opozicionieriaus bendražygiai

JT ekspertai: Navalnas – „rimtame pavojuje“, atnaujinta 20.49
10