Pasaulyje

2017.03.01 08:33

D. Trumpas perspėja, kad atstovauti visam pasauliui – „ne jo darbas“

BNS 2017.03.01 08:33

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį tvirtino palaikysiantis NATO aljansą, bet dar kartą pabrėžė, kad narės turi sąžiningai prisidėti prie bloko finansavimo, ir perspėjo, kad atstovauti visam pasauliui – „ne jo darbas.

Naujasis lyderis dar per savo rinkimų kampaniją sukėlė nerimą sąjungininkų sostinėse savo pareiškimais, kad JAV palaikymas NATO turi priklausyti nuo didesnio jos narių finansinio indėlio, bet vėliau stengdavosi akcentuoti, kad Amerikos įsipareigojimais bloko narių saugumui lieka galioti.

„Mano darbas – ne atstovauti pasauliui. Mano darbas – atstovauti darbas – atstovauti Jungtinėms Amerikos Valstijoms“, – D. Trumpas aiškino JAV įstatymų leidėjams, pirmąkart sakydamas kalbą per abejų Kongreso rūmų posėdį, praėjus 40 dienų nuo prisaikdinimo.

„Mes tvirtai palaikome NATO, – pridūrė jis. – Tačiau mūsų partneriai privalo vykdyti savo finansinius įsipareigojimus.

„Tikimės, kad mūsų partneriai – ar jie būtų NATO, ar Artimuosiuose Rytuose ar Ramiajame vandenyne – atliks tiesioginį ir reikšmingą vaidmenį ir strateginėse, ir karinėse operacijose, taip pat mokės sąžiningą kainos dalį“, – pabrėžė D. Trumpas.

„Ir dabar, remdamiesi mūsų labai tvirtomis bei atviromis diskusijomis, jie pradeda daryti būtent tai“, – pastebėjo prezidentas.

„Iš tikrųjų galiu pasakyti, kad pinigai liejasi“, – pridūrė D. Trumpas, nukrypęs nuo iš anksto parengto kalbos teksto.