Naujienų srautas

Pasaulyje2017.02.28 19:06

Prancūzija: sulaikyta mergina, planavusi teroro aktą

ELTA 2017.02.28 19:06

Antradienio rytą Prancūzijos policija Uazos departamento Krėjaus mieste sulaikė 18 metų merginą, kuri ketino įvykdyti teroro aktą. Tai pranešė televizijos kanalas BFM TV, remdamasis šaltiniais teisėsaugos institucijose.

Naujausiais duomenimis, policija nustatė, kad su šia mergina susijusios dar trys jaunos prancūzės, kurios taip pat įtariamos rengusios teroro aktą. Jos visos buvo sulaikytos antradienį. Atliekamas tyrimas pagal įtarimą sudarius nusikalstamą grupuotę teroro aktams vykdyti. Pasak televizijos kanalo, galutiniai atakų taikiniai sulaikymo metu dar nebuvo pasirinkti.

Pirmoji iš sulaikytų merginų yra licėjaus moksleivė. BFM TV žiniomis, ji buvo susijusi su žinomu Prancūzijos teroristu Rachidu Kassimu, kuris, kaip manoma, prisidėjo prie daugelio teroro aktų, pastaruoju metu įvykdytų šalies teritorijoje. Spėjama, kad R. Kassimas šiuo metu yra Sirijoje arba Irake.

Kaip pažymi laikraštis „Le Monde“, Prancūzijos specialiosios tarnybos nustatė, kad praėjusių metų viduryje su R. Kassimu buvo susiję mažiausiai 10 jaunų prancūzų ir prancūzių, pasirengusių surengti teroristines atakas. „Daugelis jų – nepilnamečiai“, – patikslina leidinys. Iš viso su R. Kassimu per šifruoto susirašinėjimo sistemą palaiko ryšį daugiau kaip 300 žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi