Pasaulyje

2017.02.28 16:35

Europos Komisijos vadovas pristatys planą dėl ES ateities po „Brexit“

BNS 2017.02.28 16:35

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris trečiadienį pristatys planą dėl Europos Sąjungos ateities po „Brexit“ – Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos.

J.-C. Junckerio parengta vadinamoji Baltoji knyga bus pristatyta Europos Parlamentui, tačiau prieš tai antradienį su šiuo dokumentu galės susipažinti eurokomisarai, nurodė Europos Komisijos vadovo atstovas spaudai.

ES lyderiai J.-C. Junckerio planą aptars kovo 9-10 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime, o tada specialiame susitikime Romoje kovo 25-ąją pristatys savo parengtas bloko ateities po „Brexit“ gaires.

„Trečiadienį pirmininkas J.-C. Junckeris atvyks į Europos Parlamentą pristatyti Baltosios knygos apie Sąjungos ateitį“, – spaudos konferencijoje sakė jo atstovas Margaritis Schinas.

2016 metų birželį referendume Didžiosios Britanijos priimtas sprendimas trauktis iš ES smarkiai supurtė ekonominių problemų bei migrantų krizės varginamą Bendriją ir privertė ją rimtai susimąstyti apie savo ateitį.

Italijoje vyksiančiame specialiame susitikime, skirtame 60-osioms ES steigiamosios Romos sutarties metinėms, bloko lyderiai paskelbs specialią deklaraciją su naujais planais dėl ateities.

Manoma, kad šie planai apims ateinantį dešimties metų laikotarpį ir juose tikriausiai bus kalbama apie „skirtingų greičių Europą“, kuomet ES narės gali pačios spręsti, kokia integracija joms priimtina, naujienų agentūrai AFP sakė ES šaltiniai.

ES lyderiai taip pat linkę judėti pirmyn ir nenori, kad visas europinis projektas įstrigtų dėl sudėtingų derybų su Didžiąja Britanija dėl jos pasitraukimo, kuris turėtų įvykti 2019-aisiais.

M. Schinas sakė, kad J.-C. Junckerio planu siekiama pradėti diskusijas prieš Romos deklaracijos paskelbimą. Jis taip pat pridūrė, kad esama didžiulio susidomėjimo buvusio Liuksemburgo premjero požiūriu.