Pasaulyje

2017.02.28 13:54

Rusija: JAV ir Rusijos santykiai – sudėtingiausi nuo Šaltojo karo laikų

ELTA 2017.02.28 13:54

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas antradienį pareiškė, kad Jungtinių Valstijų ir Rusijos santykiai atsidūrė sudėtingiausioje nuo Šaltojo karo padėtyje. Tačiau politikas viliasi, kad, prezidentaujant Donaldui Trumpui, santykiai galėtų pagerėti, informuoja naujienų agentūra „Reuters“. 

Antradienį Rusija išanalizuos pirmąjį D. Trumpo kreipimąsi į JAV Kongresą ir ieškos bet kokių JAV požiūrio pokyčio ženklų, parlamentui Maskvoje sakė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas.

„Svarbu išanalizuoti tuos požiūrių pokyčius ir signalus, kurie bus pastebėti D. Trmpo, kaip supervalstybės vadovo, pirmojo kreipimosi į Kongresą metu. Būtų naudinga manyti, kad pokyčiai Vašingtone suteiks galimybę gerinti dialogą tarp mūsų šalių“, – naujienų agentūra RIA citavo S. Riabkovą.

Vašingtone D. Trampo oponentai jau kaltina politiką pernelyg glaudžiu suartėjimu su Maskva. JAV Kongreso komitetas atlieka tyrimą dėl Rusijos ir D. Trampo rinkimų kampanijos kontaktų.

Įtampa JAV ir Rusijos santykiuose tvyro dėl daugelio klausimų, pavyzdžiui, Ukrainos, karo Sirijoje ir santykių su Iranu. 

S. Riabkovas sakė, kad Rusija ir Vašingtonas nediskutavo Rusijai dėl Krymo aneksijos įvestų sankcijų. Tačiau, anot politiko, būtų lengviau dirbti su Jungtinėmis Valstijomis dėl Sirijos krizės, jei sankcijos būtų atšauktos.