Pasaulyje

2017.03.02 13:37

Tai – ne kompiuterinis žaidimas: Lenkijos kariai taip mokosi šaudyti

LRT TELEVIZIJOS laida „Karinės paslaptys“, LRT.lt2017.03.02 13:37

Lenkijos kariuomenės 15-oji brigada šaudyti mokosi naudodama simuliatorių, kuris padeda sutaupyti daug lėšų, skiriamų mokomajai ir kovinei amunicijai, o kariai, instruktorių sumanymu, gali atsidurti įvairiausiose situacijose – nuo standartinės šaudyklos iki mūšio Irako mieste. Juo domėjosi LRT TELEVIZIJOS laida „Karinės paslaptys“.

Taktinis mokomasis treniruoklis „Sniežnik 2“ Lenkijos kariuomenės 15-oje brigadoje pradėtas naudoti tik nuo praėjusių metų gruodžio pradžios. Dviejose kino teatro dydžio salėse įrengti ekranai ir pozicijos, iš kurių kariai gali mokytis ir pradinių šaudybos įgūdžių, ir tobulinti įgūdžius esant sudėtingoms taktinėms situacijoms.

Treniruoklį Lenkijos kariuomenė įsigijo už maždaug 250 tūkst. eurų. Per darbo pamainą mokymus arba pratybas šiame komplekse gali turėti iki keturių kuopų karių. Taktinio treniruoklio naudojimas padeda sutaupyti daug lėšų, skiriamų mokomajai ir kovinei amunicijai, o kariai, instruktorių sumanymu, gali atsidurti įvairiausiose situacijose – nuo standartinės šaudyklos iki mūšio Irako mieste.

Vyr. seržantas Tomaszas Wojnowskis pasakoja, kad ginklų simuliatoriuose yra sumontuoti lazeriai, nukreipiami į ekranus, kuriuose projektoriai rodo pageidaujamos situacijos vaizdą. Kameros fiksuoja lazerio spindulio taškus, siunčia signalus į kompiuterius, kur duomenys apie lazerio spindulių padėtį analizuojami ir gaunama žinių apie pataikymo tikslumą.

Leitenanto Danielio Rycharskio pasakojimu, visi elementai pamėgdžioja tikrą ginklą. Juose, kad jų dalys judėtų, naudojamas suspaustas oras. Suslėgtu oru užtaisoma dėtuvė, o šaudant suspaustas oras judina šautuvo dalis ir sukelia atatranką. Netgi būtina keisti dėtuves, nes jose, kaip ir tikrovėje, telpa 30 šovinių.

„Treniruoklyje įmanoma atvaizduoti visas Lenkijos karines šaudyklas, tačiau, jei iškyla poreikis, turime du operatorius, kurie gali sukurti bet kokią situaciją. Yra tik viena riba – mūsų vaizduotė: jei norėtume labai pažangių scenarijų, turime galimybių juos sukurti.

Galime užprogramuoti bet kurį elementą, gali dalyvauti kovinė technika, pėstininkai, sraigtasparniai. Kiekvienam ginklų tipui galime sukurti taikinius ir jie gali būti tiek judantys, tiek stovintys vietoje“, – kalba laidos „Karinės paslaptys“ pašnekovas. 

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt