Pasaulyje

2017.02.26 10:56

D. Trumpas ignoruoja kasmet rengiamus korespondentų pietus

BNS2017.02.26 10:56

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį dar labiau sustiprino savo nesantaiką su amerikiečių žiniasklaida, paskelbęs, kad nedalyvaus korespondentų pietuose.

Išvakarėse buvo kilęs skandalas, kai į Baltuosius rūmus nebuvo įleisti kai kurių žiniasklaidos priemonių korespondentai.

Praleisdamas balandžio 29 dieną rengiamus korespondentų pietus D. Trumpas sulaužo tradiciją, kai JAV prezidentas būna garbės svečias per nerūpestingą žurnalistų renginį, kuriame dalyvauja daugybė garsenybių.

„Šiemet aš nedalyvausiu Baltųjų rūmų korespondentų asociacijos pietuose. Palinkėkite visiems viso ko geriausio, ir puikaus vakaro!“ – parašė D. Trumpas tviteryje.

Baltųjų rūmų korespondentų asociacija (WHCA), nuo 1921 metų rengianti metinius pietus, per kuriuos renkamos lėšos žurnalistų stipendijoms, pareiškė, kad renginys vis tiek bus, kaip planuota.

Pietūs „būdavo ir bus Pirmosios (JAV Konstitucijos) pataisos (apie spaudos laisvę) minėjimas, atspindintis svarbų nepriklausomos naujienų žiniasklaidos vaidmenį sveikoje respublikoje“, atsakė tviteryje WHCA prezidentas Jeffas Masonas.

Didžiosios JAV žiniasklaidos bendrovės šeštadienį pasmerkė „nepriimtiną“ Baltųjų rūmų elgesį ir „demokratijos idealų įžeidimą“, kai administracija nusprendė neįleisti kai kurių organizacijų, tarp jų televizijos CNN ir dienraščio „The New York Times“, reporterių į kasdienę spaudos konferenciją.

Eskaluojantis administracijos karui su žiniasklaida Baltieji rūmai penktadienį neleido kai kuriems kanalams, anksčiau kritikavusiems prezidento D. Trumpo politiką, dalyvauti renginyje be televizijos kamerų, pakeitusiame įprastą televizijos filmuojamą kasdienę konferenciją.

Konservatyviosios žiniasklaidos organizacijos, tarp jų „Fox News“, „One America News Network“ ir „Breitbart News“ buvo leista dalyvauti, bet BBC, „The Los Angeles Times“ ir kitiems durys buvo užvertos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt