Pasaulyje

2017.02.26 20:59

JAV į minią rėžėsi visureigis, Vokietijoje – lengvasis automobilis

BNS, ELTA2017.02.26 20:59

JAV, Naujajame Orleane, kaip įtariama, girto vyro vairuojamas visureigis rėžėsi į užgavėnių parado žiūrovus. Sužeisti 28 žmonės, tarp kurių yra vaikų, pranešė pareigūnai.

„Šiuo metu regis, kad tas asmuo buvo visiškai girtas, (automobilis) kliudė kelias transporto priemones, o paskui pasuko į minią ir partrenkė visą būrį nekaltų žmonių“, – sakė žurnalistams Naujojo Orleano policijos viršininkas Michaelas Harrisonas.

Septyni sužeistieji atsisakė važiuoti į ligoninę, pridūrė jis per spaudos konferenciją. Nukentėjusiųjų amžius – nuo 3–4 metų vaikų iki 40-mečių. 12 asmenų būklė sunki. Tarp nukentėjusiųjų yra viena policininkė.

Pasak M. Harrisono, vairuotojo veiksmai tiriami, jis kaltinamas vairavęs girtas ir „žinoma, partrenkęs tuos sužeistuosius“.

Į minią jo visureigis rėžėsi prieš pat 19 val. šeštadienį vietos (3 val. sekmadienį Lietuvos) laiku, kai žmonės stebėjo užgavėnių renginį, vadinamą „Krewe of Endymion“ paradu.

Privačių organizacijų grupė „Krewes“ rengia paradus per Naujojo Orleano karnavalų sezoną.

Heidelberge automobiliui įsirėžus į minią, žuvo vienas žmogus

Vienas žmogus mirė, kai šeštadienį Vokietijos Heidelbergo mieste automobilis įsirėžė į minią. Dar su žmonės sužeisti, praneša BBC.

Lengvasis automobilis įsirėžė į žmonių eilę prie kavinės-kepyklos Heidelbergo centre. Peiliu ginkluotas vairuotojas mėgino pasprukti iš nusikaltimo vietos, bet buvo sunkiai sužeistas policininkų, sulaikytas ir nugabentas į ligoninę.

Kokios incidento priežastys, kol kas nepranešama. Bet policijos atstovai pabrėžė, kad automobilio vairuotojas – 35 metų Vokietijos pilietis – nebuvo įtrauktas į įtariamų ekstremistų duomenų bazę ir veikė vienas.

Pareigūnai atsisakė patvirtinti Vokietijos žiniasklaidos pranešimus, kad esą vyras turėjo psichikos problemų.

Gruodžio mėnesį Berlyne sunkvežimis įsirėžė į kalėdinės mugės lankytojus. Tada 12 žmonių žuvo, o daugiau kaip 50 buvo sužeisti. Spėjamas teroristas po kelių dienų buvo nušautas Milane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt