Pasaulyje

2017.02.25 16:56

F. Hollande`as atsikirto D. Trumpui dėl komentarų apie Paryžių

ELTA2017.02.25 16:56

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as šeštadienį atsikirto JAV vadovui Donaldui Trumpui dėl šio komentarų, esą dėl įvairių islamistinių atakų „Paryžius nebėra Paryžius“, rašo „Reuters“. F. Hollande`as s sako, kad D. Trumpas turėtų rodyti pagarbą savo sąjungininkams.

„Pasaulyje egzistuoja terorizmas ir su juo privalome kovoti kartu. Manau, kad sąjungininkams rodyti kad ir mažiausią nepagarbą yra negerai. Aš to nedaryčiau JAV atžvilgiu, tad raginu juos taip nesielgti su mumis“, – teigė F. Hollande`as.

„Nieko nelyginsiu, tačiau čia, Prancūzijoje, žmonės neturi ginklų. Čia nebūna žmonių, kurie šaudytų į minias vien dėl pasitenkinimo, kurį jie gauna sukeldami dramą ir tragediją.“

Kalbėdamas JAV konservatorių konferencijoje, penktadienį D. Trumpas sukritikavo esą nesėkmingą Europos kovą su džihadistais bei pareiškė, kad „jo draugas Džimas“ nebenori su šeima važiuoti į Paryžių.

Daugiau nei 230 žmonių teroro aktų metu žuvo Prancūzijoje nuo 2015 m., o nepaprastoji padėtis šalyje įvesta dar tų pačių metų lapkritį ir nėra atšaukta iki šiol.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt