Pasaulyje

2017.02.25 13:48

Kalnų Karabache atsinaujinę susirėmimai pareikalavo aukų

BNS2017.02.25 13:48

Kruvinis susirėmimai tarp Azerbaidžano pajėgų ir armėnų separatistų šeštadienį vėl įsiplieskė ginčijamame Kalnų Karabacho regione ir pareikalavo kelių azerbaidžaniečių karių gyvybių, pranešė Baku ir maištininkų pareigūnai.

Azerbaidžanas ir Armėnija nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio yra įsitraukę į konfliktą dėl minėto ginčijamo regiono, kuriame dažnai įvyksta susišaudymų, praeitais metais vos neperaugusių į atvirą karą.

Azerbaidžano gynybos ministerija nurodė, kad šeštadienį paryčiais „Armėnijos pajėgos mėgino įsiveržti į Azerbaidžano teritoriją palei Karabacho fronto liniją“.

„Įnirtingi susirėmimai įsiplieskė palei fronto liniją Chodžavendo–Fiuzuli ruože“, – sakoma ministerijos pranešime. Nurodoma, kad Azerbaidžano pajėgos „patyrė nuostolių, narsiai atremdamos priešo ataką“.

„Šiuo metu priešas toliau apšaudo mūsų pozicijas iš sunkiosios artilerijos“, – pažymėjo Baku.

Armėnijos gynybos ministerija savo ruožtu apkaltino Baku atakavus Karabacho pajėgų pozicijas fronto linijos pietrytiniame ir rytiniame ruožuose.

„Azerbaidžano politinė ir kariuomenės vadovybė didina įtampą palei fronto liniją ir skleidžia dezinformaciją“, – rašo ministerija.

„Armėnija laikosi ugnies nutraukimo režimo ir ragina Azerbaidžano pusę susilaikyti nuo dar labiau padėtį aštrinančių žingsnių. Visa atsakomybė už įtampos eskalavimą prie sąlyčio linijos teks Azerbaidžano politinei ir karinei vadovybei“, – sakoma pranešime.

Karabacho separatistų gynybos ministerija nurodė, kad jos pajėgos „atrėmė priešą – jis patyrė nuostolių. Keli Azerbaidžano karių lavonai tebėra neutralioje teritorijoje“.

Pernai balandį mažiausiai 110 žmonių žuvo abiejose fronto linijos pusėse, kai regione rusenusi priešprieša peraugo į didžiausią per dešimtmečius smurto protrūkį.

Padedant Rusijai buvo paskelbtos paliaubos, užbaigusios balandį keturias dienas trukusias įnirtingas kautynes, bet vėlesnės pastangos atnaujinti įstrigusį taikos procesą nebuvo sėkmingos.

Jerevano remiami etninių armėnų separatistai Kalnų Karabacho kontrolę perėmė per karą praėjusio šimtmečio 10-ojo dešimtmečio pradžioje, kuris pareikalavo maždaug 30 tūkst. gyvybių.

Nepaisant 1994 metų ugnies nutraukimo, priešininkės taip niekada ir nepasirašė taikos susitarimo.

Energetikos išteklių turtingas Azerbaidžanas, kurio išlaidos gynybai yra didesnės negu visas Armėnijos biudžetas, ne kartą grasino jėga susigrąžinti maištingą regioną.

Tačiau Maskvos sąjungininkė Armėnija žadėjo sutriuškinti bet kokį karinį puolimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.